01 12 2019

Zatrzymany za wielokrotne kradzieże

01.12.2019, godz.: 18:31
Zatrzymany za wielokrotne kradzieże
fot. KPP Grodzisk Maz.

Grodziscy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o wielokrotne kradzieże w sklepach. Funkcjonariusze ustalili, iż młody mężczyzna miał kraść towary nie tylko w powiecie grodziskim, lecz także w Lublinie.

Zaczęło się od wezwania mundurowych do sklepu w naszym powiecie. Obsługa zawiadomiła, ża chwilę wcześniej doszło tam do kradzieży obuwia. Na miejscu policjanci ustalili, że że sprawca zabrał, a uciekając, porzucił towar o wartości ponad 1000 złotych. Blisko miejsca kradzieży zostały znalezione dokumenty 19-letniego mieszkańca Warszawy, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

– W czasie działań poszukiwawczych funkcjonariusze dowiedzieli się, że ta sama osoba mogła wcześniej dokonać także kradzieży towarów w dwóch innych grodziskich placówkach handlowych. Skutecznie prowadzone czynności pomogły policjantom ustalić miejsce, gdzie podejrzany może próbować się ukryć. Gdy tylko nastolatek wszedł do obserwowanego bloku, mundurowi podjęli wobec niego interwencję. Podczas przeszukania znaleźli przy mężczyźnie 13 opakowań papierosów. Policjanci szybko ustalili, że mogą one pochodzić z kradzieży w dwóch milanowskich marketach, gdzie tego dnia zabrano towar o łącznej wartości ponad 1600 złotych – poinformowała grodziska komenda.

Po tym, gdy 19-latek trafił do grodziskiego aresztu policjanci kontynuowali dochodzenie w jego sprawie i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez lubelskich policjantów. Tam także miał być sprawcą kradzieży sklepowych.

19-latkowi postawiono ostatecznie zarzuty kradzieży produktów o łącznej wartości około czterech tysięcy złotych. O karze dla niego za wielokrotne przestępstwa zdecyduje sąd.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.