reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

11 2022

Zatrzymany za podpalenie 27 kontenerów na śmieci


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zatrzymany za podpalenie 27 kontenerów na śmieci - Grodzisk News


Aż 13 zarzutów zniszczenia mienia postawiono 21-latkowi podejrzanemu o podpalenie łącznie 27 kontenerów na odpady. Mężczyznę ujęli dwaj mieszkańcy, a następnie przekazali go policji.


Do zatrzymania doszło w minioną środę (23 listopada) niedługo przed godz. 23.00 przy ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie. –  Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy ujęli 21-latka. Okazał się nim podejrzewany o dokonywanie tego rodzaju czynów w ostatnim czasie, mieszkaniec Pruszkowa – poinformowała kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–We wrześniu na ul. Dobrej i Wojska Polskiego podpalił łącznie 7 kontenerów na odpady, a w listopadzie dokonywał tego na ul. Wróblewskiego, Prusa, Wojska Polskiego Niepodległości, Kubusia Puchatka Armii Krajowej i Powstańców. W wyniku wzniecanego przez niego ognia powstały duże straty – dodała.

Jak zaznaczyła rzeczniczka pruszkowskiej spaleniu uległo 27 pojemników do segregacji odpadów, a uszkodzone zostały wiaty i pomieszczenia, w których kontenery się znajdowały. – Co więcej, pożary spowodowały uszkodzenia dwóch pojazdów, które były zaparkowane blisko palących się pojemników oraz konstrukcji garaży i lokalu użytkowego. Łącznie starty oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych – dodaje kom. Kańka.

21-latek dostał łącznie 13 zarzutów uszkodzenia mienia. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.