TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

12

02 2023

Podejrzany o oszustwa. Usłyszał ponad 100 zarzutów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


36-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego usłyszał ponad 100 zarzutów oszustw. Mężczyzna miał pobierać zaliczki na zakup samochodu w wysokości kilku tysięcy złotych, a potem do transakcji nie dochodziło i pieniądze nie były zwracane.


Sprawę prowadzili policjanci z Sochaczewa, którzy badali sprawę wyłudzeń pod pretekstem sprzedaży samochodów przez internet od końca 2021 roku do połowy 2022 roku. Przestępstwo wyglądało w ten sposób, że pobierano kilka tysięcy złotych zaliczki na zakup pojazdów o wartości około 100 tys. zł, a następnie kontakt się urywał. Sprawcy działali w większej grupie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze ustalili, że powiązany ze sprawą jest 36-latek z powiatu grodziskiego. Usłyszał 114 zarzutów oszustw, których dopuścił się w warunkach recydywy i zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy rejestracji działalności gospodarczej na inną osobę, aby jeszcze bardziej uwiarygodnić swoje ogłoszenia.

Podejrzany obecnie przebywa w jednym z zakładów karnych w związku z inną sprawą. – Na terenie Sochaczewa i okolic pozyskiwał osoby i wykorzystywał ich dane osobowe do zakładania rachunków bankowych i rejestrowania numerów telefonu. Mężczyzna tłumaczył osobom, że potrzebuje rachunku bankowego, ponieważ spodziewa się przelewu, a jego konto jest zajęte przez komornika. Osoby, które chciały pomóc 36-latkowi nie wiedziały, że w ten sposób sami łamali prawo i narażali się tym samym na odpowiedzialność karną. Policjanci ustalili, że 36-latek wymieniał się tymi danymi również z innymi osobami działającymi w podobny sposób – opisuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.