reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

12

02 2023

Podejrzany o oszustwa. Usłyszał ponad 100 zarzutów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPodejrzany o oszustwa. Usłyszał ponad 100 zarzutów - Grodzisk News


36-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego usłyszał ponad 100 zarzutów oszustw. Mężczyzna miał pobierać zaliczki na zakup samochodu w wysokości kilku tysięcy złotych, a potem do transakcji nie dochodziło i pieniądze nie były zwracane.


Sprawę prowadzili policjanci z Sochaczewa, którzy badali sprawę wyłudzeń pod pretekstem sprzedaży samochodów przez internet od końca 2021 roku do połowy 2022 roku. Przestępstwo wyglądało w ten sposób, że pobierano kilka tysięcy złotych zaliczki na zakup pojazdów o wartości około 100 tys. zł, a następnie kontakt się urywał. Sprawcy działali w większej grupie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze ustalili, że powiązany ze sprawą jest 36-latek z powiatu grodziskiego. Usłyszał 114 zarzutów oszustw, których dopuścił się w warunkach recydywy i zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy rejestracji działalności gospodarczej na inną osobę, aby jeszcze bardziej uwiarygodnić swoje ogłoszenia.

Podejrzany obecnie przebywa w jednym z zakładów karnych w związku z inną sprawą. – Na terenie Sochaczewa i okolic pozyskiwał osoby i wykorzystywał ich dane osobowe do zakładania rachunków bankowych i rejestrowania numerów telefonu. Mężczyzna tłumaczył osobom, że potrzebuje rachunku bankowego, ponieważ spodziewa się przelewu, a jego konto jest zajęte przez komornika. Osoby, które chciały pomóc 36-latkowi nie wiedziały, że w ten sposób sami łamali prawo i narażali się tym samym na odpowiedzialność karną. Policjanci ustalili, że 36-latek wymieniał się tymi danymi również z innymi osobami działającymi w podobny sposób – opisuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.