TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

06 2021

Zatrzymany za kradzież roweru


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zatrzymany za kradzież roweru - Grodzisk News


Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież roweru. Mężczyzna przyznał się do winy.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Do kradzieży doszło kilka dni temu przy ul. Mszczonowskiej w Nadarzynie. Sprawą zajęli się dzielnicowi. Pozyskane informacje doprowadziły ich do 24-letniego mieszkańca gminy. – 24-latek został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze na poczet przyszłej kary – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci z regionu informują o bardzo dużej liczbie skradzionych rowerów w ostatnim czasie i apelują o odpowiednie zabezpieczanie jednośladów. podpowiadają, że jeżeli zostawiamy gdzie rower, to najlepiej niech będą to miejsca monitorowane i często uczęszczane. Zawsze powinny być przypięte odpowiednim zabezpieczeniem.

Rowery powinny być przechowywane najlepiej w zamkniętych pomieszczeniach, do których ma dostęp ograniczona liczba osób. Klatka schodowa czy stojak rowerowy to nie są jest najlepsze opcje.

– Sam pojazd zawsze powinien być wyposażony nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń, z których należy korzystać nawet przy krótkim braku nadzoru nad rowerem. Część z dostępnych do tego celu klamer czy linek, wykonana jest niestety z materiałów słabej jakości, które bez problemu daje się pokonać podstawowymi narzędziami. Dlatego przed zakupem odpowiedniego zabezpieczenia warto zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znajomych lub opinii fachowca. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku – podkreślają policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.