reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

07 2022

Zatrzymania za przestępstwa w Wólce Kosowskiej. Oszustwa na ponad 40 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBŚP/KASZatrzymania za przestępstwa w Wólce Kosowskiej. Oszustwa na ponad 40 mln zł - Grodzisk News


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej dokonali kolejnych zatrzymań w toczącej się sprawie oszustw podatkowych w Wólce Kosowskiej. W całym postępowaniu zatrzymano już 25 podejrzany, a kwota na jaką wystawiono  faktury to ponad 41 mln zł.


Sprawę pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie prowadzą funkcjonariusze CBŚP ze stolicy, a także inspektorzy KAS z województw mazowieckiego i podlaskiego. Tylko podczas ostatniego zatrzymania w Wólce Kosowskiej w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne dwie osoby powiązane z tzw. oszustwem fakturowym. Byli to prezes oraz jednej z warszawskich spółek, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy podejrzani są właśnie o takie oszustwa, a zarazem przestępstwa karno-skarbowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Z ustaleń śledczych wynika, że za pośrednictwem nieprowadzących rzeczywistej działalności podmiotów gospodarczych, wystawiano faktury poświadczające nieprawdę i zaniżano wartość należnych do zapłacenia danin publicznych. Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie usłyszeli zarzuty w tym zakresie, za co grozi do 8 lat więzienia. W trakcie działań funkcjonariusze przejęli blisko 400 tysięcy złotych, głównie w gotówce ale także na rachunkach bankowych – poinformowało CBŚP.

Owe zatrzymania to pokłosie śledztwa w którym ustalono, że towary sprowadzane z Azji sprzedawano w Polsce m.in. w Wólce Kosowskiej, bez opłacania należnych podatków, a uzyskane pieniądze transferowano z powrotem do krajów Dalekiego Wschodu.

–Śledczy oszacowali, że łączna kwota wytransferowanych środków stanowi równowartość co najmniej 35 milionów złotych, a kwota na którą wystawiono faktury wynosi ponad 41 milionów złotych. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku działalności gangu oszacowano dotychczas na blisko 6 milionów złotych – dodaje policja.ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.