TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

15

07 2022

Zatrzymania za przestępstwa w Wólce Kosowskiej. Oszustwa na ponad 40 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CBŚP/KASZatrzymania za przestępstwa w Wólce Kosowskiej. Oszustwa na ponad 40 mln zł - Grodzisk News


Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej dokonali kolejnych zatrzymań w toczącej się sprawie oszustw podatkowych w Wólce Kosowskiej. W całym postępowaniu zatrzymano już 25 podejrzany, a kwota na jaką wystawiono  faktury to ponad 41 mln zł.


Sprawę pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie prowadzą funkcjonariusze CBŚP ze stolicy, a także inspektorzy KAS z województw mazowieckiego i podlaskiego. Tylko podczas ostatniego zatrzymania w Wólce Kosowskiej w ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne dwie osoby powiązane z tzw. oszustwem fakturowym. Byli to prezes oraz jednej z warszawskich spółek, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, którzy podejrzani są właśnie o takie oszustwa, a zarazem przestępstwa karno-skarbowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Z ustaleń śledczych wynika, że za pośrednictwem nieprowadzących rzeczywistej działalności podmiotów gospodarczych, wystawiano faktury poświadczające nieprawdę i zaniżano wartość należnych do zapłacenia danin publicznych. Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie usłyszeli zarzuty w tym zakresie, za co grozi do 8 lat więzienia. W trakcie działań funkcjonariusze przejęli blisko 400 tysięcy złotych, głównie w gotówce ale także na rachunkach bankowych – poinformowało CBŚP.

Owe zatrzymania to pokłosie śledztwa w którym ustalono, że towary sprowadzane z Azji sprzedawano w Polsce m.in. w Wólce Kosowskiej, bez opłacania należnych podatków, a uzyskane pieniądze transferowano z powrotem do krajów Dalekiego Wschodu.

–Śledczy oszacowali, że łączna kwota wytransferowanych środków stanowi równowartość co najmniej 35 milionów złotych, a kwota na którą wystawiono faktury wynosi ponad 41 milionów złotych. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku działalności gangu oszacowano dotychczas na blisko 6 milionów złotych – dodaje policja.ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.