reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2021

Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku MazowieckimZatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o nielegalne posiadanie broni oraz amunicji. Kryminalni na dwóch posesjach znaleźli 10 sztuk broni różnego typu oraz 179 nabojów.


Zarzuty postawiono kobiecie i dwóm mężczyznom, którzy odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni palnej oraz amunicji. – W trakcie przeszukania wykonywanego do innej sprawy w jednym z domów w gminie, grodziscy kryminalni znaleźli 7 sztuk amunicji do broni palnej. 43-letnia właścicielka lokalu została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że przedmioty te należą do 64-letniego mieszkańca tej posesji, który chwilę później także został zatrzymany – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów – dodaje.

Sprawa trafiła już do prokuratury, która wobec zatrzymanych zastosowała dozory policyjne. Całej trójce postawiono zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Za to przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News
Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.