TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

11 2021

Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku MazowieckimZatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o nielegalne posiadanie broni oraz amunicji. Kryminalni na dwóch posesjach znaleźli 10 sztuk broni różnego typu oraz 179 nabojów.


Zarzuty postawiono kobiecie i dwóm mężczyznom, którzy odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni palnej oraz amunicji. – W trakcie przeszukania wykonywanego do innej sprawy w jednym z domów w gminie, grodziscy kryminalni znaleźli 7 sztuk amunicji do broni palnej. 43-letnia właścicielka lokalu została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że przedmioty te należą do 64-letniego mieszkańca tej posesji, który chwilę później także został zatrzymany – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów – dodaje.

Sprawa trafiła już do prokuratury, która wobec zatrzymanych zastosowała dozory policyjne. Całej trójce postawiono zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Za to przestępstwo grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News
Zatrzymani za nielegalne posiadanie broni i amunicji [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.