TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

01 2022

Zatrzymani za kradzieże katalizatorów


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Powiatowa Policji w PruszkowieZatrzymani za kradzieże katalizatorów - Grodzisk News


Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów w kilku miejscowościach m.in. w Brwinowie. Łącznie usłyszeli siedem zarzutów.


Kradzieże katalizatorów zdarzają się dość często. Jest to bowiem źródło dość dobrego zarobku. Katalizator bowiem zawiera m.in. cenne metale, które można sprzedać na złomie. W grudniu 2021 r. i na początku tego roku katalizatory skradziono z kilku pojazdów w Brwinowie, Piastowie i Pruszkowie. Policjanci prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawców. Ostatecznie wytypowano podejrzanych, których zatrzymano w tym tygodniu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek w nocy na ul. Powstańców Warszawy w Brwinowie, kiedy to policjanci zatrzymali do kontroli samochód, w którym jechał jeden z podejrzanych. Jego „wspólnik” został zatrzymany następnego dnia na terenie powiatu sochaczewskiego. – W czasie prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymani działając wspólnie i w porozumieniu dokonali łącznie sześciu kradzieży i jednego usiłowania kradzieży, katalizatorów w Pruszkowie, Brwinowie i Piastowie – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

Zatrzymani usłyszeli siedem zarzutów. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Za kradzież można nawet na pięć lat trafić do więzienia.

Zatrzymani za kradzieże katalizatorów - Grodzisk Newsfoto: Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.