reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

11 2020

Zatrzymani za kradzież na ponad 100 tys. zł


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsZatrzymani za kradzież na ponad 100 tys. zł - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 45 do 58 lat, który podejrzani są o kradzież towaru w jednej z firm o wartości szacowanej na ponad 108 tysięcy złotych.


Jak podała grodziska komenda, zatrzymanie jest efektem kilkumiesięcznej pracy operacyjnej prowadzonej od czerwca. – Grodziscy policjanci zostali powiadomieni o brakach towaru o wartości prawie 108 tysięcy złotych w magazynie jednej z miejscowych firm. Razem z zawiadomieniem kierownictwo zakładu przekazało funkcjonariuszom materiały, które mogły pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży surowców. Dokładna analiza zebranych przez policjantów danych wskazywała, że w przestępczy proceder mogło być zaangażowanych trzech pracowników firmy – powiada asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W toku dalszych żmudnych i długotrwałych czynności funkcjonariusze ustalili także 45-latka, który prawdopodobnie zorganizował i kierował czynnościami pozostałych podejrzanych oraz 47-letniego kierowcę ciężarówki, który kilkakrotnie przewoził surowce z zakładu. Gdy tylko kryminalni mieli pełną wiedzę o udziale każdego z mężczyzn w nielegalnych działaniach, przystąpili do ich zatrzymania. Do celi grodziskiej komendy jednego dnia trafiło 5 podejrzanych osób – dodaje.

Wszyscy mężczyźni trafili do aresztu postawiono im zarzuty kradzieży.  Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u czterech z nich pieniądze w łącznej kwocie ponad 35 tysięcy złotych. 


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.