TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

10 2022

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie aut w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wracamy do sprawy pożarów aut w Grodzisku. Policja zatrzymała bowiem mężczyznę podejrzanego o podpalenia.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W nocy z niedzieli na poniedziałek około godz. 1.30 policjanci dostali informację  o pożarze auta na terenie warsztatu przy ul. Granicznej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogniem całkowicie objęty jest renault, który spłonął, a inny pojazdy uległ opaleniu.

– Podczas przeprowadzanych oględzin na posesji zostały znalezione dwie puste plastikowe butelki po wodzie, w których wcześniej mogła być benzyna.  Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy z patrolu, ci błyskawicznie połączyli ją z interwencją, jaką przeprowadzali około godziny wcześniej. Na jednej z sąsiednich ulic policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który spożywał alkohol. Podczas legitymowania 31-latek zachowywał się nerwowo, stąd  policjanci postanowili sprawdzić, czy nie ma przy sobie zabronionych przedmiotów. W plecaku znaleźli tylko dwie plasikowe butelki z cieczą, która miała być paliwem do kosiarki i zapalniczkę. Mężczyzna został pouczony za popełnione wcześniej wykroczenie i miał wrócić do domu – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Podejrzewając, że ta osoba mogła mieć związek z pożarem aut, funkcjonariusze natychmiast ruszyli na jej poszukiwanie. Po kilku minutach zauważyli mężczyznę w okolicy jednego z hoteli i udaremnili mu podjętą próbę ucieczki. W zajmowanym przez 31-latka pokoju policjanci znaleźli plecak, w którym nie było butelek, a tylko wcześniej widziana zapalniczka. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany w policyjnej celi – dodaje.

Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty uszkodzenia pojazdów przez ich podpalenie. Łączna wartość uszkodzonego mienia wyniosła około 36 tysięcy złotych. Odpowie on za recydywę. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz., nadzorująca postępowanie, wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.