TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

10 2022

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie aut w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie aut w Grodzisku - Grodzisk News


Wracamy do sprawy pożarów aut w Grodzisku. Policja zatrzymała bowiem mężczyznę podejrzanego o podpalenia.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. W nocy z niedzieli na poniedziałek około godz. 1.30 policjanci dostali informację  o pożarze auta na terenie warsztatu przy ul. Granicznej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ogniem całkowicie objęty jest renault, który spłonął, a inny pojazdy uległ opaleniu.

– Podczas przeprowadzanych oględzin na posesji zostały znalezione dwie puste plastikowe butelki po wodzie, w których wcześniej mogła być benzyna.  Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy z patrolu, ci błyskawicznie połączyli ją z interwencją, jaką przeprowadzali około godziny wcześniej. Na jednej z sąsiednich ulic policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który spożywał alkohol. Podczas legitymowania 31-latek zachowywał się nerwowo, stąd  policjanci postanowili sprawdzić, czy nie ma przy sobie zabronionych przedmiotów. W plecaku znaleźli tylko dwie plasikowe butelki z cieczą, która miała być paliwem do kosiarki i zapalniczkę. Mężczyzna został pouczony za popełnione wcześniej wykroczenie i miał wrócić do domu – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Podejrzewając, że ta osoba mogła mieć związek z pożarem aut, funkcjonariusze natychmiast ruszyli na jej poszukiwanie. Po kilku minutach zauważyli mężczyznę w okolicy jednego z hoteli i udaremnili mu podjętą próbę ucieczki. W zajmowanym przez 31-latka pokoju policjanci znaleźli plecak, w którym nie było butelek, a tylko wcześniej widziana zapalniczka. Rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany w policyjnej celi – dodaje.

Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty uszkodzenia pojazdów przez ich podpalenie. Łączna wartość uszkodzonego mienia wyniosła około 36 tysięcy złotych. Odpowie on za recydywę. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz., nadzorująca postępowanie, wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Dobra robota. Eliminować takich śmieci ze społeczeństwa.

J
05-10-2022 16:31

Brawo Policja 👍👍👍

Zico76
05-10-2022 21:34

Idiota!!! Nic więcej!!

Monika
06-10-2022 18:30
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.