reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

04 2024

Zaprzysiężenie nowego burmistrza Grodziska tuż po majówce


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Tomasz Krupski1 - Grodzisk News


Tuż po długim weekendzie majowym zwołana zostanie pierwsza sesja nowej kadencji grodziskiego samorządu terytorialnego. W jej trakcie zaprzysiężony na nowego burmistrza zostanie Tomasz Krupski. Ślubowanie złożą też wszyscy radni.


Termin inauguracyjnej sesji w nowej, dziewiątej kadencji samorządu zgodnie z przepisami wyznaczył komisarz wyborczy w Warszawie. Ten przypada zaś na wtorek po długim weekendzie, 7 maja. Sesja odbędzie się w centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9 o godz. 17.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Tomasz Krupski został burmistrzem-elektem, po tym jak w pierwszej turze wyborów samorządowych zagłosowało na niego aż 69,63 proc. mieszkańców, którzy w tamtą niedzielę poszli do urn, dało to liczbę 14 419 głosów. Drugi w tym wyścigu Michał Klonowski (KWW Wspólny Samorząd) cieszył się poparciem 19,22 proc. grodziszczan (zdobył 3 980 głosów). Trzeci zaś był Łukasz Lewandowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), z 11,15 proc. wskazań wyborców (2310 gł.)

Rotę ślubowania złożą również grodziscy radni dziewiątej kadencji, a będą nimi:  Irmina Dziekańska, Łukasz Nowacki, Dariusz Świderski, Norbert Cegliński, Joanna Wróblewska, Robert Dziekański, Tomasz Suchożebrski, Luiza Złotkowska, Piotr Galiński, Jarosław Józefowicz, Bartłomiej Okurowski, Magdalena Adamczyk oraz Sylwester Stankiewicz reprezentujący „Ziemię Grodziską”.

Z listy PiS do grodziskiej rady miejskiej weszli: Joanna Wiśniewska, Michał Lewandowski i Janusz Okurowski. Z Koalicji Obywatelskiej w radzie zasiądą Urszula Misiło, Julia Gąsińska oraz Joanna Apswoude. Skład rady uzupełni natomiast dwoje kandydatów z KWW Wspólny Samorząd – Michał Klonowski oraz Sylwia Śliwińska.

Na sesji 7 maja radni wybiorą również prezydium rady, czyli osobę jej przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.