05 08 2015

Zaprojektują przebudowę Willi Niespodzianka

05.08.2015, godz.: 17:19
Zaprojektują przebudowę Willi Niespodzianka
fot. GrodziskNews

Zapowiadane kilka miesięcy temu prace przy opracowaniu dokumentacji dotyczącej remontu i przebudowy grodziskiej Willi Niespodzianka wkrótce ruszą. Magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę tego zadania.

W lutym jako pierwsi informowaliśmy, że Grodzisk wykupił zabytkową willę znajdującą się przy ul. Kościuszki wraz z działką, ponieważ w przyszłości zamierza na tym terenie pobudować nową siedzibę urzędu miejskiego, a w odrestaurowanej Niespodziance zorganizuje m.in. salę ślubów, Urząd Stan Cywilnego oraz salę konferencyjną. Wówczas burmistrz Grzegorz Bendykciński zapowiadał, że prace przy odnowie i przebudowie Willi Niespodzianka planowane są na najbliższe lata, najpierw musi jednak powstać koncepcja odnowy obiektu, a następnie kompleksowa dokumentacja projektowa.

Koncepcja już jest, dlatego teraz magistrat mógł ogłosić przetarg na wykonanie projektu. Opracowanie ma być podzielone na dwie części. Z jednej strony obejmować będzie częściową przebudowę, odbudowę, remont oraz adaptację zabytkowego obiektu z drugiej strony powinno uwzględniać utworzenie tam centrum informacyjno-administracyjnego i rozwoju przedsiębiorczości oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 280 dni na stworzenie projektu. – Szacujemy, że w połowie przyszłego roku powinniśmy mieć w ręku gotową dokumentację projektowo-kosztorysową. Gdy to nastąpi, od razu ogłosimy przetarg na wykonanie prac mających odnowić oblicze Willi Niespodzianka – zapowiada Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Zaprojektują przebudowę Willi Niespodzianka”

  1. Hans52 pisze:

    Dla mnie łączenie pięknej willi i nowoczesnego budynku to strzał w kolano. Ale ja się nie znam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata