11 09 2020

Zamknięta grodziska kładka nad torami PKP. Znamy szczegóły remontu

11.09.2020, godz.: 09:42
Zamknięta grodziska kładka nad torami PKP. Znamy szczegóły remontu
fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy przed tygodniem PKP Polskie Linie Kolejowe przystępują do remontu kładki nad torami na stacji w Grodzisku. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza prace na przeprawie mają potrwać do grudnia.

– Następnie obiekt zostanie nam przekazany i my będziemy już o nią dbać. Ponadto, gdy już będzie w naszych rękach wybudujemy tam windę – mówił nam wówczas Grzegorz Benedykciński.

Postanowiliśmy więc dowiedzieć się PKP PLK, jakie prace zamierzają przeprowadzić, skoro będzie to wymagać dłuższego wyłączenia kładki z użytku.

– We wrześniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały rozpoczęcie remontu kładki w Grodzisku Mazowieckim. Istotnym udogodnieniem dla osób korzystających z kładki będą nowe stopnie z gumową antypoślizgową nawierzchnią. Ułatwi to osobom poruszanie się przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowo prace obejmą remont konstrukcji. Wykonawca oczyści elementy kładki, zabezpieczy je przed korozją i uszczelni dylatację, co poprawi utrzymanie dobrych parametrów obiektu przez kolejne lata – opisuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

– Wartość robót to ok. 1 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano do końca bieżącego roku. Na czas robót przejście na drugą stronę torów zapewni przejście podziemne na stacji Grodzisk Mazowiecki, które wyposażone jest windy, co ułatwi korzystanie z tunelu osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się – dodaje.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zamknięta grodziska kładka nad torami PKP. Znamy szczegóły remontu”

  1. Przemo pisze:

    Przejście podziemne wyposażone w windy, które nie działają już chyba z rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.