29 09 2020

Zamkną grodziskie skrzyżowanie 3 Maja i Teligi

29.09.2020, godz.: 15:45
Zamkną grodziskie skrzyżowanie 3 Maja i Teligi
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Kierowcy w Grodzisku muszą przygotować się na utrudnienia. Od środy 30 września drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic 3 Maja i Teligi. Powodem – kontynuacja prac przebudowujących krzyżówkę.

Z informacji przekazanych przez grodziski magistrat wynika, że zamknięcie nastąpi o godz. 9.00. Taka sytuacja ma się utrzymać przez około cztery tygodnie i pozwolić na przyspieszenie prac o miesiąc.

Co przewiduje inwestycja? Zgodnie z projektem szerokość ruchu pasa na rondzie ma mieć 5,5 metra, a wloty i wyloty jednopasowe (co widać na załączonym projekcie). Od strony ulic Forsycji, 3 Maja i Teligi wybudowane zostaną tzw. wyspy kanalizujące. Istniejące zjazdy i chodniki zostaną przebudowane. Ponadto w ramach inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej, a istniejąca w pasie drogi sieć wodociągowa i elektryczna zostanie przebudowana.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 10 grudnia 2020 r.

💬︎ 10

Dodaj Komentarz

10 odpowiedzi na “Zamkną grodziskie skrzyżowanie 3 Maja i Teligi”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Mam pytanie z innej beczki. Dlaczego zrezygnowano z dowożenia dzieci z grodzisk szkół na zajecia wf na miejskim basenie? Przynajmniej w czesci szkol. Chyba nie chodzi o procedury sanitarne…. w szkole w klasach nie ma zagrozenia, a w autobusie jest? A moze grodziski samorzad wlasnie zaczal oszczedzac juz nawet na dzieciach?!!! Koszty tego przewozu pokrywala gmina. A przeciez to najbogatsza, najlepsza, najnowoczesniejsza i w ogole wszystkie “naj” gmina i jej wlodarze. I musi oszczedzac na dzieciach? Moze zacznijcie oszczedzac na sobie. Obecna kadencje grodziscy radni rozpoczeli rok temu, na pierwszej sesji od przyznania sobie podwyzek. Cena za wywoz smieci i wode tez nie najnizsza (jedno i drugie ustala rada miejska). Jest wiec na czym oszczedzac poza dziecmi, jest tez z czego dopkacac do ich transportu.

 2. V pisze:

  No pięknie ten nasz „magistrat” pracuje, gdy ruch się zwiększa pozwalają na zamknięcie dwóch ważnych ulic aby wybudować rondo pod dyktando jakiegoś dewelopera.

 3. Ja pisze:

  I bardzo dobrze, nie sposób skręcić w lewo z Teligi w godzinach szczytu. Rondo jest tam wskazane

 4. Gosc pisze:

  Potrzeba jeszcze kilku rond w ciagu ul. Królewskiej i Sienkiewicza i skoncza sie korki w Grodzisku. Ale zeby to ogarnać, trzeba najpierw wymienic kilku urzednikow w zarzadzie drog gminnych i okaże sie, ze wszystko sie da…

 5. Marlena pisze:

  Ruch zamknięty ale nie ma żadnych tablic informacyjnych. Nie ma objazdów. Kierowcy nieświadomi zamknięcia ulicy dojeżają do skrzyżowania i muszą zawracać. Nie ma żadnych przejść dla pieszych, chodnik rozkopany. Jak moje dziecko ma dojś do szkoły? Mieszkamy przy 3 Maja więc aby dojść do sp2 musimy minąć to nieszczęsne skrzyżowanie.

 6. Jacek M pisze:

  Zwracam uwagę, że samochody z 3 Maja wjeżdżają wprost na drogę wewnętrzną pomiędzy garażami. Nie ma chodnika, piesi są narażeni na wypadek w stopniu bardzo wysokim. Nie ma żadnego ostrzeżenia, spowalniacza, sygnalizacji ostrzegawczej. Obym nie wykrakał jakiejś tragedii..

  • Marlena pisze:

   Samochody skręcają pomiędzy garaże bo nikt nie wyznaczył objazdu, więc kierowcy wyznaczyli go sami. Od strony Milanówka jet jeszcze gorzej. Kierowcy widząc, że nie ma przejazdu hamują w ostatniej chwili. Mój mąż dzwonił na policję w tej sprawie. Może to coś zmieni.

 7. rodzic pisze:

  Od kiedy sa zajecia wf wstrzymane na basenie…?!!! Szkola podstawowa nr 1 zajecia wf odbyly sie normalnie na basenie w dniu 30 wrzesnia 2020. Prosba do urzednikow i wiernych klakierow panujacej tu nieudolnie od prawie cwierć wieku wladzy o nie rozprzedtarzenianie falsxywych informacji

 8. Czytelnik pisze:

  Cala ta sytuacja to modelowy przyklad kompetencji i jakosci pracy zarzadu drog gminnych w urzedzie miejskim. Za co sie nie zabiira – w sumie, na szczescie w tej sytuacji, zabieraja sie za niewiele – to efekty sa takie jak w tym przypadku. Ronda, tunele, oznakowanie, odwodnienie ulic. No ale co sie dziwic. Grodziszczanie juz tesknia za Panem Olkowskim, wieloletnim szefem zdg. Nie byl idealny, ale w obliczu swojego nastepcy (i jego zastepcy) powinien dostac medal i pomnik w Grodzisku :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.