26 09 2018

Zamieszanie wokół pokazów „Kleru” Smarzowskiego. Co z Grodziskiem?

26.09.2018, godz.: 14:53
Zamieszanie wokół pokazów „Kleru” Smarzowskiego. Co z Grodziskiem?
fot. Bartosz Mrozowski/Kler

W najbliższy piątek premierę kinową będzie miał najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego – „Kler”. Wczoraj natomiast media obiegła informacja, iż nie wszystkie kina pokażą premierowo ów obraz. Nie zrobi tego m.in. placówka w Grodzisku, co szybko stworzyło pole do spekulacji. Dyrekcja kina zapewnia jednak, że w takiej decyzji nie należy doszukiwać się przyczyn ideologicznych.

We wtorek gruchnęła wiadomość, którą podchwycały kolejne media, o tym, że m.in. w Grodzisku, Ostrołęce czy Ełku nie będzie wyświetlany premierowo film „Kler”, niektóre doniesienia sugerowały nawet, że obraz w ogóle nie będzie tam pokazywany.

Do naszej redakcji momentalnie napłynęły pytania od grodziszczan, czy to prawda i dlaczego dyrekcja zdecydowała się na taki krok. Postanowiliśmy zapytać u źródła.

– Od wczoraj odpowiadam na liczne pytania dziennikarzy dotyczące pokazów „Kleru” i muszę dementować doniesienia jakobyśmy wcale mieli filmu nie pokazywać. Otóż będzie w naszym kinie wyświetlany od 2 listopada przez cały tydzień równolegle z innymi projekcjami – wyjaśnia Paweł Twardoch, dyrektor Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

– Jesteśmy kinem z jedną salą projekcyjną, dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na wyświetlanie filmu premierowo. Wymogi dystrybutora były takie: przez dwa tygodnie musielibyśmy pokazywać dwa seanse wieczorne o 18.00 i 20.00. To pozbawiłoby możliwości pokazywania innych filmów. Nie możemy sobie na to pozwolić tak ze względów ekonomicznych, jak i zainteresowania naszych gości. Nie ma w tym żadnej ukrytej ideologii – zaznacza Twardoch.

12

Dodaj Komentarz

12 odpowiedzi na “Zamieszanie wokół pokazów „Kleru” Smarzowskiego. Co z Grodziskiem?”

 1. m pisze:

  Takich kin z jedną salą w Polsce jest setki, to chyba nie jest powód.

  • Hubert pisze:

   Jeżeli nie możesz się doczekać na 2 listopada, to idź gdzieś w okolicy (mamy duży wybór). Ja rozumiem decyzję dyrekcji, że nie trzeba wszystkim głowy lasować jakimś filmem na siłę i to w najbardziej „chodliwych” godzinach.
   I proszę mi nie wmawiać ideologicznych podstaw, bo nie jestem katolikiem, ani nie jestem związany z tym Kościołem – w przeciwieństwie do większości krytykujących.

   • Krzysztof Bravik pisze:

    Gdyby „dyrekcja” – cokolwiek by to znaczyło – postawiła sobie t0 kino za własną kasę i na prywatnej działce, to pies ją ganiał – mogą sobie na okrągło wyświetlać co chcą. Nawet „Smoleńsk ” na każdym seansie. Ale że wybudowano to z moich podatków to sprawa wygląda już inaczej, I nie wysyłaj mnie do kin w okolicy bo mieszkam w Grodzisku, tu płacę podatki. A co do lasowania głowy – kto ją ma to można ostro polemizować

 2. bez nazwy pisze:

  To może tak jeszcze zdanie dystrybutora warto byłoby zamieścić? Bo trochę zmienia obraz sytuacji…

  • Tylko Obserwuje pisze:

   A jak były gwiezdne wojny czy inne tytuły zajmujące kino na całe dnie to jakos nikt z kina nie protestował? Chciałem iść na coś do kina a tu jeden film na okrągło b grany…. Ktoś tu nieźle ściemnia. Ktoś się boi prawdy przed wyborami….

 3. adamos pisze:

  Szanowny Panie Twardoch… skończ Pan ….. jak gwiezdne wojny to 3 tyg od switu do nocy byly i jakos nie bylo ch…. nienia ze koliduja z innymi filmami… jak bylo cos tam to w tyg non stop … wieź Pan miej jaja i powiedz w prost nie bo ….. i będzie po temacie. Szkoda tylko że mamy w PL tysiące kin z jedną sala i ten film idzie a u nas klecha zabronił powiedział nie a wiemy jak klecha z anny wymiata i tyle… obciach jak w Ostrołęce i Ełku ale tam nie jest dziwne bo to pisowskie tereny… skoro odbiera pan setki maili z pytaniem o ten film to chyba zainteresowanie jest ogromne i jest taki film z takimi nagrodami i polskiej produkcji ze ludzie sa bardzo ciekawi jak to wygląda od zaplecza…. tak czy inaczej strzał w stope Panie Twardoch….

 4. zaniepokojony pisze:

  A może niejaki dziedzic (bynajmniej nie pruski) uderzył pięścią w stół i zagroził, że wyklnie z ambony wodza plemienia grodziskiego tuż przed wyborami za pokazywanie filmu, który w oczy kole?

 5. Ewa Ka pisze:

  Nie wierzę by termin emisji „Kleru” został wybrany ze względu na termin wyborów (bedzie juz po wyborach) i obawy potępienia lokalnej władzy przez proboszcza ! Takie plotki mogą rozsiewać nieprzychylne burmistrzowi podłe antyklerykały!

 6. pit pisze:

  tłumaczenie się względami ekonomicznymi trochę słabe – bo chyba ten film zrobiłby budżet dla kina – jak nie całego CK 😉

 7. bonia pisze:

  W Giżycku jest jedna sala i jakoś mogą !!!!!!!!!!!!!!

 8. jjj pisze:

  Zawsze głosowałem na Benka. Niestety tą decyzją stracił mój głos.
  Precz z CENZURĄ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata