reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

06 2022

Zalew Żyrardowski na liście czarnych punktów wodnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zalew Żyrardowski na liście czarnych punktów wodnych - Grodzisk News


Samorząd Mazowsza wraz z policją prowadzą coroczną akcję oznaczania tzw. czarnych punktów wodnych, czyli niebezpiecznych kąpielisk. Na liście, podobnie jak przed rokiem znalazł się Zalew Żyrardowski.


O ile zalew jest dogodnym miejscem do wypoczynku i rekreacji, dobrze sprawdza się jako zbiornik po którym można pływać rowerem wodnym, kajakiem lub, o tyle jest miejscem niebezpiecznym do kąpieli wpław. Stąd oznaczenie akwenu jako czarnego punktu wodnego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Samorząd Mazowsza podkreśla, że akcja oznaczania niebezpiecznych kąpielisk poprawia świadomość ludzi. . – W 2021 r. na terenie Mazowsza doszło do 38 utonięć[ Dla porównania w 2020 r. w naszym regionie utonęło 58 osób,  co oznacza, że mamy do czynienia z tendencją spadkową. Najczęstszą przyczyną utonięć są brawura, lekkomyślność oraz alkohol. Poza tym często wypoczywający nad wodą zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i korzystają z dzikich kąpielisk, które nie są do tego przeznaczone – podali samorządowcy.

–Wakacje to wyjątkowy sezon. Mamy więcej wolnego czasu, a korzystając z pięknej, słonecznej pogody najchętniej wypoczywamy nad wodą. Warto jednak pamiętać, by przy wyborze kąpieliska kierować się zdrowym rozsądkiem i wybierać tylko miejsca bezpieczne, strzeżone i odpowiednio oznaczone. Nasze życie i zdrowie są najważniejsze – dodaje radna województwa Katarzyna Bornowska, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Łącznie po aktualizacji na Mazowszu będzie 125 miejsc oznaczonych „Czarnymi punktami wodnymi”. Wykaz można znaleźć tutaj

💬︎   dodaj komentarz

Biorąc pod uwagę ogródki działkowe znajdujące się nad dopływem do zalewu i to co się z nich do niego wylewa nawet palca bym w tej "wodzie" nie zamoczył. No ale co kto lubi.

Józef malarz
08-06-2022 18:25

To powinno byc zbadane przes no właśnie który organ nad tym ma kontrolę nad tymi eylewajqfymisnie gownami??. Tylko urzedas dopóki nie dostanie rozkazu to m im zwisa taki Pato system

Śmierdzące wody
10-06-2022 22:08

Co ma czarny punkt do brawury i alkoholu?
Zalew jest takim samym zbiornikiem wodnym jak wiele innych a że ludzie idioci i samobójcy to już ich problem.
Zamiast dać tablicę "czarny punkt" trzeba dawać informację ilu pijanych się utopiło.

Rafał
09-06-2022 06:55

Najczęstszą przyczyną utonięć z tego co ja wiem to jest woda

:)
09-06-2022 14:26

Uświadamiać to trzeba polityków. Zamiast robić zakazy w takim zbiorniku który jest śmiesznie niebezpieczny wystarczy napisać że pływanie na własną odpowiedzialność. Uczyć pływać i wskazywać rzeczywiste przyczyny utonięcia którymi nie jest zbiornik a brak umiejętności pływackich. Bardzo szkoda że Mazowsze schodzi na niski poziom i już wyżej nie wejdzie bo takie zakazy blokują możliwość np nauki pływania.
Przykre

Damian
09-06-2022 17:41

Dzikie kąpieliska są piękne i nikt nie powinien zabronić korzystać z tego daru natury przez wiele lat korzystam z takich kąpielisk tylko potrzebny jest zdrowy rozsądek i zero alkoholu co mam pływać na Stawach awalczeskigo w tej ograniczonej ,,kałuż" dla dzieciaków .

Baron.
09-06-2022 18:35

Żeby z tej wody jakiegoś wyda dostać ? Przecież tam rura że ściekami płynie obok plaży, w dobry dzień to człowiek wychodzi brudny. Ale może to nie ścieki może to tylko kacze odchody.

Marek
10-06-2022 08:53

Ktoś to sprawdza ta jakość wody i te lewe wylewy?

Śmierdzące wodyy
10-06-2022 22:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.