reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

07 2020

Zakaz palenia węglem w Podkowie. W kominkach z dużymi ograniczeniami


Grodzisk News


Zakaz palenia węglem w Podkowie. W kominkach z dużymi ograniczeniami - Grodzisk News


Podkowa Leśna przeciera w naszym regionie szlak dla całkowitego zaprzestania palenia węglem w piecach i znacznej redukcji opalania drewnem. Radni przejęli dwie uchwały w tej sprawie.


Pierwsza oznacza właśnie całkowity zakaz spalania paliw stałych, z wyłączeniem drewna prasowanego w formie peletu. zgodnie z zapisami uchwały zakaz ma obowiązywać od dnia stycznia 2023 roku i służyć ograniczeniu poziomów "dopuszczalnych stężeń pyłu PM10 i PM2,5 i poziomu docelowego stężenia benzo(a)pirenu oraz dążenie do osiągnięcia stężeń tych zanieczyszczeń zgodnych z wytycznymi

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

atowej Organizacji Zdrowia". W trosce o ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów w Podkowie zdecydowane także o ograniczeniu palenia drewnem w kominkach. Czujniki stężeń PM10 i PM 2,5 w Podkowie zaczynają bowiem szaleć w piątkowe, weekendowe wieczory, zawsze kiedy mieszkańcy licznie rozpalają w kominkach. Okazało się, że 72 proc. smogu w Podkowie pochodzi z biomasy. W efekcie podjęto uchwałę nazwaną kominkową. Z jej zapisów wynika, iż niedozwolne będzie palenie w kominkach przez 12 godzin, jeśli dopuszczalny poziom zanieczyszczeń powietrza będzie przkeraczał normy przez dwie następujące po sobie godziny. Zakaz nie będzie jednak dotyczył gospodarstw, w których palenie drewnem jest podstawowym źródłem ciepła, a także w przypadku awarii elektrycznej. Zanim uchwała będzie mogła wejść w życie, miasto ogród zainstaluje system czujników smogowych, skorelowany z systemem powiadamiania SMS dla mieszkańców.


reklama Grodzisk mazowiecki💬︎   dodaj komentarz

Przed chwilą pracownicy zieleni miejskiej w Łomży wycięli drzewo , które rosło na trawniku oddzielającym dwie ulice.Ponoć zasłaniały drogę.Zamiast drzewo podgolić i uformować to wcięłi.A nam będą zakazywać ogrzewać domów.

KRZYSZTOF
16-07-2020 07:43


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.