17 03 2020

Zagrożenie epidemiczne. Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany

17.03.2020, godz.: 19:05
Zagrożenie epidemiczne. Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany
fot. Piotr Antos

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych.

O jakich zmianach mowa? Od 18 do 25 marca zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu.

Już od dziś część kas pozostaje zamknięta. – W związku z tym zachęcamy do zakupu biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez Internet – poinformowały Koleje Mazowieckie.

– Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do Punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone. Ze względu na wyznaczenie tzw. stref 0 w pociągach prosimy Podróżnych o niekierowanie się na początek i na koniec składów – ze względów bezpieczeństwa zostały one wyłączone z użytku Podróżnych – dodał przewoźnik.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zagrożenie epidemiczne. Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany”

  1. Szymon pisze:

    Trochę chybiony pomysł. To właśnie w weekendy kolej powinna jeździć wg rozkładu dnia roboczego aby jeszcze bardziej zmniejszyć liczbę pasażerów w pociągach a co za tym idzie ryzyko zakażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata