22 01 2015

Zagraj w grę, żyj ekologicznie

22.01.2015, godz.: 14:40
Zagraj w grę, żyj ekologicznie
fot. Pixabay

Milanówek oddał do dyspozycji mieszkańców poradnik ekologiczny sfinansowany w ramach projektu „Encyklopedia proekologicznych postaw”. Elektroniczna wersja poradnika która ma uczyć poprzez zabawę jest dostępna w internecie.

Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstał poradnik zawierający porady dotyczące ekologicznego stylu życia. Ponadto na stronie internetowej Milanówka pojawiło się opracowanie graficzne i merytoryczne multimedialnych gier (domina i puzzli) o tematyce ekologicznej. Są także plakaty dla uczniów mówiące o ochronie jerzyka – ptaka żyjącego w Milanówku, który jest zagrożony wyginięciem. Milanówek od lat stara się chronić ten gatunek, a w 2007 r. gmina podjęła stosowną uchwałę. Już wcześniej za pieniądze z urzędu marszałkowskiego Mazowsza zorganizowano ponad 300 miejsc lęgowych.

Jeśli natomiast chodzi o gry ekologiczne, to stworzono internetowe domino oraz puzzle. Obie zawierają różne motywy przewodnie związane z postawami proekologicznymi, m.in. dlaczego warto oszczędzać, wodę segregować odpady, nie zaśmiecać środowiska i ograniczać emisję zanieczyszczeń. Gry są dostępne na różnych poziomach trudności. A zagrać można TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.