TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

16

05 2023

Zagłosuj na „Zieloną obwodnicę Grodziska”. Stawką kilkaset tysięcy na obsianie terenów wokół trasy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Zagłosuj na „Zieloną obwodnicę Grodziska”. Stawką kilkaset tysięcy na obsianie terenów wokół trasy - Grodzisk News


Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a wśród przedsięwzięć, które mają szansę zostać zrealizowane jest m.in. "Zielona obwodnica Grodziska", czyli projekt zgłoszony przez gminę. Aby mógł się ziścić, potrzebuje głosów internautów!


Projekt zakłada posadzenie drzew i piętrowej roślinności izolacyjnej wzdłuż obwodnicy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, którą otwarto w lutym.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Chodzi o posadzenie 300 dużych drzew oraz stworzenie pasa piętrowej zieleni izolacyjnej o powierzchni całkowitej ok. 2000 mkw.

W założeniu teren wokół obwodnicy miałby zostać obsiany sadzonkami drzew i innych roślin odpowiednich do trudnych warunków miejskich oraz do rodzaju gleby, w jakiej zostaną posadzone. Mogą to być np.: lipy, klony, sosny, jesiony czy jarząby, które świetnie sprawdzają się w zieleni przydrożnej. Minimalne parametry sadzonek to 18 cm obwodu pnia oraz 4 m wysokości.

-- Szpalery drzew będą uzupełnione przez grupy krzewów dobrane wielkością w taki sposób, aby tworzyły piętrową barierę dla hałasu i zanieczyszczeń. Gatunki nadające się do tego celu to np.: dereń, tawuła szara, róża dzika i róża pomarszczona, wierzba purpurowa, czy śnieguliczka. Są to też gatunki, które nie wymagają intensywnej pielęgnacji i znoszą okresowe susze -- czytamy w opisie projektu.

Grodzisk przekonuje, że dzięki temu przedsięwzięciu widoczne będą korzyści również dla kierowców. Szpalery drzew i krzewów bowiem zmniejszą podmuchy wiatru i przeciwdziałać będą zawiewaniu jezdni śniegiem, co z kolei poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Koszt realizacji zadania oszacowano na 685 tys. zł. Teraz wszystko w rękach głosujących. Głosować można do 18 czerwca.

Oddać można tylko jeden głos na projekt podregionalny, w tym przypadku grodziski o numerze 362 oraz jeden dowolny projekt ogólnowojewódzki - lista z projektami, które możemy wybrać w danej kategorii rozwija się jako menu.

Głosować można tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

A może jakieś znaki ostrzegawcze uwaga zwierzęta bo niedługo tych sarenek nie będzie od lutego naliczyłem 6 sztuk zabitych na naszej "obwodnicy" nie licząc lisów i zajęcy. Po krótkim użytkowaniu pasy na jezdni są już wytarte brak znaków zakazu ruchu dla pieszych często wracających z pracy wzdłuż drogi i czy na obwodnicy nie powinno być zakazu jazdy dla rowerów, traktorów i koparek.
Gruby88


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.