reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

08 2022

Zaglądamy na budowę strażnicy OSP w Grodzisku. Jak idą prace? [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews11 - Grodzisk News


Po dłuższej przerwie zaglądamy na plac budowy nowego budynku strażnicy OSP w Grodzisku. Z informacji przekazanych przez urzędników wynika, że prace idą zgodnie z planem. Zatem kiedy koniec? Zapytaliśmy o to.


Zgodnie z zamówieniem rozbiórce mają zostać poddane dwa budynki garażowe, natomiast istniejąca strażnica ma zostać zachowana, ale przebudowana i zmodernizowana (m.in. ocieplenie, nowe okna, instalacje sanitarne, wentylacyjne i elektryczne). Budynek ma być dwukondygnacyjny w części socjalno-administracyjnej, natomiast w części garażowej – parterowy. Na parterze budynku zaprojektowano halę dla pojazdów OSP, pomieszczenia techniczne oraz zespół szatniowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na piętrze zaprojektowano część administracyjno-szkoleniową oraz szatnie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Ze względu na funkcję budynek zaprojektowano jako dostępny dla osób niepełnosprawnych wyłącznie w części parterowej. Powierzchnia użytkowa budynku ma wynieść 619 mkw. Przy budynku zostanie wybudowany parking na dziewięć miejsc postojowych.

Okazuje się, że w budynku garażowym trwają już prace instalacyjne, a po nich ruszą działania wykończeniowe. – Wykonawca podłącza wszystkie potrzebne instalacje, a gdy skończy z budynkiem garażowym zabierze się za modernizację głównego budynku remizy – mówi nam Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie.

– Cała inwestycja powinna być gotowa w październiku, najważniejsze, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – dodała urzędniczka.

Zaglądamy na budowę strażnicy OSP w Grodzisku. Jak idą prace? [FOTO] - Grodzisk News
Zaglądamy na budowę strażnicy OSP w Grodzisku. Jak idą prace? [FOTO] - Grodzisk News
Zaglądamy na budowę strażnicy OSP w Grodzisku. Jak idą prace? [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.