TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

11 2021

Zaczepiał dziewczynkę, został zatrzymany


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZaczepiał dziewczynkę, został zatrzymany - Grodzisk News


W październiku informowaliśmy o przypadku zaczepienia ośmioletniej dziewczynki przez nieznajomego mężczyznę pod jedną z grodziskich szkół. Obecnie podejrzany przebywa w areszcie.


Wracamy do sprawy z 12 października. Do naszej redakcji napływały niepokojące informacje, że pod jedną ze szkół w Grodzisku Mazowieckim mężczyzna zaczepił dziewczynkę. Sprawa została zgłoszona dyrekcji placówki edukacyjnej oraz oczywiście policji. – Z relacji dziewczynki wynika, że nieznajomy mężczyzna zatrzymał samochód pod bramą do placówki, odezwał się do 8-latki, po czym nieznajomy odjechał. Sprawę do dyrekcji zgłosiła mama prowadząca inne dziecko do szkoły, która zauważyła płaczącą dziewczynkę – mówiła nam 12 października asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W mediach społecznościowych pojawiały się informacje nawet o próbie porwania. Policjanci wtedy byli na etapie rozpoznania sprawy, więc nie potwierdzali tego, ale dziś już wiemy, że sytuacja faktycznie mogła być bardzo niebezpieczna.

Sprawa trafiła do prokuratury, a podejrzany został zatrzymany. – W Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim prowadzone jest postępowanie przeciwko Damianowi K. podejrzanemu o czyn z art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 189 par. 2a k.k. (usiłowanie pozbawienia wolności). Wobec ww. na wniosek prokuratora zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obecnie w dalszym ciągu gromadzony jest materiał dowodowy – mówi nam Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Do sprawy jeszcze wrócimy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

w grodzisku na deptaku jest za mało policji! za rzadko jeżdżą patrole! za dużo jest sklepów z alkoholami! widać co się dzieje na deptaku w klombach jak jest ciepło!

Anna
19-11-2021 12:21

Nadal uważam że takie osoby z takimi dewiacjami powinny być wszystkim znane z imienia nazwiska wizerunku i adresu ostatniego miejsca przebywania. Robienie dzieciom krzywdy to zbrodnia. Zbrodnie należy karać z całą bezwzględnością a przede wszystkim zapobiegać. Przede wszystkim trzeba zmienić prawo.

wojak33
19-11-2021 17:03

wojak333
++++

Daniel
20-11-2021 08:51

Nie chodzi i o tą sprawę. W grodzisku jest bardziej niebezpiecznie niż w Warszawie to świadczy o czymś. O braku kompetencji naszych władz. Jest za mało patroli w nocy i to widać na oko. Strach chodzić po mieście bez własnych środków przymusu bezpośredniego.

alicja
20-11-2021 18:59

Tu się z Tobą zgodzę. Uważam że liczebność policji i straży miejskiej (skutecznej) nigdy nie jest za duża. Może warto pomyśleć (prócz nowych budynków miejskich i OSP) o rozbudowie komendy policji i straży miejskiej. Nie wiem jakie mają pomysly włodarze miasta w kwestii tych służb ale uważam że powinniśmy postawić nacisk na duże zwiększenie policjantow i strażników. Szczególnie biorąc pod uwagę dużą ilość kiboli w Grodzisku i problemy z "obywatelami" okolic deptaka. Wolę państwo policyjne niż róbta co chceta.

wojak33
22-11-2021 16:27

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU

zsl benka
19-11-2021 17:04
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.