08 11 2016

Zabrali się za parkowe alejki

08.11.2016, godz.: 20:24
Zabrali się za parkowe alejki
Fot. Facebook/Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Miasta Milanówka

Rozpoczęła się druga inwestycja, która wybrali mieszkańcy Milanówka w ramach budżetu obywatelskiego, czyli modernizacja Parku Lasockiego.

Obejmuje ona modernizację alejek parkowych, a także montaż ławek i koszy na śmieci, ułożenie kamieni polnych oraz instalację budek lęgowych. Roboty właśnie ruszyły. – Drugie z zadań wskazanych przez naszych Mieszkańców w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego rozpoczęte. Modernizacja alejek parkowych na terenie Parku Lasockiego wraz z montażem ławek i koszy na śmieci, ułożeniem kamieni polnych oraz instalacją budek lęgowych zaczęła się od wykorytowania kruszywa z alejek. Choć okres prac sprawia, że dostęp do Parku będzie utrudniony, to po ich zakończeniu (ustalonym w umowie na 15 grudnia br.) teren zyska nowe oblicze, które na pewno uczyni to miejsce bardziej atrakcyjnym – napisała na swoim profilu na Facebooku Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma NOVA z Łowicza, która zażyczyła sobie 122,7 tys. zł.

Przypomnijmy, że drugie zadanie w ramach budżetu obywatelskiego, czyli budowa parkingu przy stadionie KS Milan już zostało zrealizowane. Tam oprócz 25 miejsc postojowych powstały chodniki. pochylnia dla osób niepełnosprawnych, a także stojaki na rowery oraz ogólnodostępna, samoobsługowa stacji napraw rowerów, pozwalająca na dopompowanie kół, jak również dokonanie drobnych napraw za pomocą zestawu narzędzi. Koszt tej inwestycji był zbliżony do działań w Parku Lasockiego – 126 tys. zł.

park-lasockiego-alejki-fot-wieslawa-kwiatkowska2

Fot. Facebook/Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Miasta Milanówka

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.