04

12 2021

Zabrakło kilku minut... Pogoń przegrywa z Radunią

Do wywalczania remisu i cennego punktu Pogoni Grodzisk zabrakło dziś kilku minut. Po zdobyciu wyrównującego gola w 87. minucie czerwono-bardzo się ucieszyli, jednak tuż przed zakończeniem meczu rywale trafili ponownie i wywieźli ze stadionu przy al. Mokronoskich komplet punktów.

Wynik w 30. minucie spotkania otworzył zespół Raduni Stężyca, a to za sprawą pięknego strzału z dystansu, o który pokusił się ukraiński pomocnik w barwach rywali – Dmytro Baszłaj. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie też wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się zwycięstwem gości 1:0.

Nastrojek grodziskim kibicom poprawił jednak w 87. minucie Michał Wrzesiński, który trafił do bramki Kacpra Czajkowskiego. Kiedy wydawało się, że będziemy mieli remis, w 90. minucie Radunia Stężyca ponownie wyszła na prowadzenie. Gola dla gości zdobył Dawid Retlewski.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2 Radunia Stężyca
Michał Wrzesiński 87 - Dmytro Baszłaj 30, Dawid Retlewski 90

Pogoń: 1. Artur Haluch - 75. Aleksander Theus (67, 23. Michał Zimmer), 8. Rafał Zembrowski (72, 21. Kacper Łoś), 99. Daniel Choroś, 20. Piotr Maślanka - 10. Damian Jaroń (62, 77. Wojciech Kalinowski), 18. Piotr Owczarek, 13. Sebastian Kobiera (46, 27. Michał Gładysz), 6. Jakub Kołaczek, 7. Mateusz Lisowski (67, 17. Kacper Gzieło) - 14. Michał Wrzesiński.

Radunia: 12. Kacper Czajkowski - 19. Sebastian Murawski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik - 21. Wojciech Fadecki, 2. Dmytro Baszłaj (83, 20. Michał Miller), 15. Jakub Witek, 10. Radosław Stępień, 77. Wojciech Łuczak (46, 7. Damian Szuprytowski), 9. Paweł Wojowski - 11. Dawid Retlewski.

żółte kartki: Zembrowski, Gładysz - Stępień, Retlewski.