TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

02 2016

Zabierają się za pomniki przyrody i nie tylko


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna Szykuje się do kompleksowej pielęgnacji drzew mających status pomników przyrody. Miasto ogród ma blisko 200 takich okazów, ale postara się o dotację obejmującą przeszło 1800 drzew.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach współpracy Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów opracowywano strategię zagospodarowania terenów zielonych wraz z inwentaryzacją zasobów przyrodniczych. W opracowaniu chodziło zebranie podstawowych danych oraz rozpoznanie stanu zdrowotnego drzew pomnikowych, w tym cech morfologicznych mogących mieć wpływ na kondycję danych okazów. W ramach dokumentacji pomyślano również o zaaranżowaniu otoczenia wokół pomników oraz odpowiedniego zabezpieczenia samych drzew.

? Na terenie Podkowy Leśnej wytypowano 196 pomników przyrody do pielęgnacji. Pielęgnacja będzie polegała na usunięciu posuszu i założeniu ewentualnych wiązań elastycznych, w zależności od potrzeb. Wśród tych wytypowanych 196 drzew, 24 znajdują się na działkach prywatnych. W związku z tym, że Urząd Miasta podjął starania o dofinansowanie prac pielęgnacyjnych pomników przyrody, do wszystkich właścicieli drzew na terenach prywatnych zostały wysłane zapytania ? czy wyrażają zgodę na przeprowadzenie prac w obrębie ich posesji. Praktycznie wszyscy wyrazili zainteresowanie i zgodę, na pozostałe decyzje czekamy. Wniosek o dofinansowanie 196 drzew zostanie złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Kilka dni temu podkowiański magistrat złożył do WFOŚiGW wniosek o dofinansowanie pielęgnacji 873 drzew Parku Miejskim, a chce postarać się o dotację dla kolejnego tysiąca okazów rosnących od strony ul. Parkowej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.