TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2022

Żabia Wola z dofinansowaniem na cyberbezpieczeństwo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Żabia Wola z dofinansowaniem na cyberbezpieczeństwo - Grodzisk News


Żabiowolska gmina przystąpiła do projektu „Cyfrowa Gmina”. Magistrat otrzyma 100 tys. zł m.in. na wdrożenie nowych usług w chmurze oraz na działania dotyczące cyberbezpieczeństwa.


W ubiegłym miesiącu w Urzędzie Gminy Żabia Wola została przeprowadzona diagnoza mająca na celu zbadanie jak funkcjonuje System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz czy spełnia wszystkie wymogi. Jak podają urzędnicy, magistrat przeszedł ten test bardzo dobrze.a – Bardzo dobre wyniki diagnozy cyberbezpieczeństwa przeprowadzonej przez zewnętrznego certyfikowanego audytora świadczą o wysokim poziomie zabezpieczeń informatycznych urzędu. Diagnoza, zgodnie z zasadami projektu została przekazana do Naukowej Akademickiej Sieci Komputowej (NASK). Urząd Gminy Żabia Wola stawia na dalszy rozwój systemu bezpieczeństwa i utrzymanie jego wysokiego poziomu – poinformował Urząd Gminy Żabia Wola.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak to nie koniec, bowiem gmina otrzymała 100 tys. zł na kolejne działania w sektorze cyfrowym. Urząd wprowadzi m.in. Nowe usługi chmurowe, a także szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, co ma przyczynić się do rozwoju oraz zwiększenia odporności w warunkach kryzysu. Ponadto zapewni to ciągłości działania, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa klientów i pracowników urzędu.

Projekt ma zostać zrealizowany do sierpnia 2023 r. Jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.