reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

14

01 2021

Żabia Wola z budżetem na 2021 rok. Jakie inwestycje?


Grodzisk News


foto: PixabayŻabia Wola z budżetem na 2021 rok. Jakie inwestycje? - Grodzisk News


Żabia Wola jest kolejną gminą w regionie, na której tegoroczny zatwierdzony budżet spoglądamy. Radni przyjęli uchwałę w grudniu, a plan finansowy został zatwierdzony po korektach. Ponad 4,4 mln zł samorząd przeznaczy na inwestycje.


Planowane dochody w 2021 roku mają wynieść nieco ponad 61,2 mln zł, podczas gdy suma wydatków powinna zamknąć się w kwocie niespełna 62,6 miliona. Oznacza deficyt w kwocie niecałych 1,4 mln zł. Pieniądze na pokrycie luki pochodzić będą z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym gminy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców tradycyjnie wydają się inwestycje, dlatego przyjrzyjmy się tym planom. Gmina zapisała w budżecie na te cele 4,47 mln zł, z czego 400 tysięcy przekaże starostwu na modernizacje i remonty dróg powiatowych w obrębie gminy.

Aż dwa miliony zapisano na rozbudowę infrastruktury społecznej. Należy przez to rozumieć inwestycje w remonty placówek oświatowych, a także rozbudowę przestrzeni sportowo-rekreacyjnej w gminie.

Osobno potraktowano rozbudowę Szkoły Podstawowej w Musułach za 535 tys. zł. Przebudowa ulicy Folwarcznej pochłonie 400 tys. zł, na remonty dróg gminnych zapisano 300 tysięcy. Na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej gmina zamierza z kolei przeznaczyć 150 tys.

Wśród planowanych inwestycji w Żabie Woli znalazła się także budowa energooszczędnych latarni ulicznych w gminie. Koszt? Prawie 350 tys. zł.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.