reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

06 2024

Żabia Wola: Uwaga na oszustów. Namawiają do zawierania fałszywych umów w programie „Czyste powietrze”.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W ostatnim czasie w Żabiej Woli pojawili się fałszywi ankieterzy, a także przedstawiciele  firm zachęcających do zawierania umów na realizację inwestycji dotyczących programu "Czyste Powietrze". Urzędnicy apelują, aby nie dawać wiary tym ofertom, ponieważ jest to próba oszustwa.


Ani Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), ani Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (WFOŚiGW) nie zawiera żadnych porozumień ani nie podejmuje współpracy z firmami wykonującymi docelowo roboty budowlane u ostatecznych odbiorców dotacji z programu "Czyste Powietrze" (ostateczny odbiorca dotacji to mieszkaniec gminy) – czytamy w komunikacie żabiowolskiego magistratu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Przedstawiciele Gminy Żabia Wola nie podpisywali i nie będą podpisywali porozumień z żadną firmą w zakresie programu "Czyste Powietrze". Przestrzegamy przed uiszczaniem jakichkolwiek opłat w zakresie załatwiania dalszych formalności w Państwa imieniu. Przestrzegamy także przed pochopnym podawaniem swoich danych osobowych i apelujemy o rozwagę przy podpisywaniu dokumentów z firmami, które powołują się na wyżej wymienione umocowania – głosi oświadczenie żabiowolskiego magistratu.

Urzędnicy sugerują, aby wszystkie próby oszustwa zgłaszać pod numerem 112.

–właściwym źródłem informacji na terenie Gminy Żabia Wola w zakresie dotacji z programu "Czyste Powietrze" są osoby obsługujące Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze" pod numerem telefonu (46) 858-27-30. Gmina ma zawarte porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w zakresie wsparcia Państwa merytorycznie co do zaplanowania dotacji z programu "Czyste Powietrze" – przypominają urzędnicy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.