24 01 2020

Żabia Wola przetestuje autobusy elektryczne. Będą woziły mieszkańców

24.01.2020, godz.: 07:25
Żabia Wola przetestuje autobusy elektryczne. Będą woziły mieszkańców
fot. zabiawola.pl

Żabia Wola przymierza się do wprowadzenia w przyszłości autobusów elektrycznych do kursowania na regularnych liniach w gminie. Wkrótce rozpoczną się jazdy testowe, podczas który autobusy będą przewozić pasażerów na na wybranych trasach.

Mowa o dwóch pojazdach. W okresie od 27 stycznia do 3 lutego kursy testowe odbędzie Solaris Urbino 12 IV Electric, od 28 do 31 stycznia testowany będzie Mercedes Sprinter, zaś od 5 do 12 lutego mieszkańcy będą mogli sprawdzić komfort podróży w Mercedesie eCitaro.

– Dwa duże pojazdy są elektryczne, a więc ciche i ekologiczne, mały bus napędzany jest silnikiem Diesla, ale spełniającym surowe normy emisji spalin. Pojazdy elektryczne będą ładowane w Żabiej Woli przez specjalne ładowarki ze złączami PLUG-IN – informuje żabiowolski magistrat. – Podczas testów sprawdzane będą m.in.: działanie zainstalowanych i proponowanych przez producentów systemów, zużycie energii/paliwa, komfort jazdy i możliwości techniczno-eksploatacyjne pojazdów – dodaje.

Autobusy będą testowane we współpracy z lokalnymi przewoźnikami. – Działania te umożliwią w przyszłości wybór najlepszych pojazdów do obsługi naszych mieszkańców – przekonują urzędnicy. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wypróbowania i oceny pojazdów. W każdym z autobusów będzie możliwość wypełnienia ankiety dotyczącej komfortu i zastosowanych rozwiązań dla pasażerów – dodają.

Szczegółowy grafik przejazdów ma zostać opublikowany wkrótce.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata