26 06 2015

Zabezpieczyli pieniądze na parking

26.06.2015, godz.: 12:06
Zabezpieczyli pieniądze na parking
fot. Wizualizacja

Grodziska gmina szykuje się do budowy wielopoziomowego parkingu przy ul. Żydowskiej. Zanim jednak nastąpią działania typowo inwestycyjne, muszą zostać załatwione kwestie formalne. Jedną z nich było przyjęcie uchwały o zabezpieczeniu pieniędzy w budżecie jako wkład własny gminy.

Grodziski samorząd ubiega się bowiem o przekazanie nieruchomości pod budowę parkingu w trybie darowizny. Aby to się udało, konieczne było formalne zabezpieczenie części środków na realizację inwestycji. Zgodnie z projektem uchwały Grodzisk zamroził na rzecz parkingu przy Żydowskiej 2,3 mln zł, reszta pieniędzy potrzebnych na budowę – ponad 9 mln zł – pochodzić ma z dotacji unijnych.

Na środowej sesji rady miejskiej rajcy nie mieli więc wątpliwości, że taką uchwałę należy przyjąć. Zgłosowali jednogłośnie pozytywnie. Teraz gmina może się skoncentrować na przygotowaniach wniosku i dokumentacji, którą złoży w konkursach dotacyjnych zaplanowanych w czwartym kwartale tego roku.

Parking, który ma powstać przy ul. Żydowskiej będzie miał cztery kondygnacje i pomieści kilkaset aut, będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie tym znajdą się również miejsca postojowe dla rowerów i innych pojazdów jednośladowych. Co ciekawe projektanci mają uwzględnić w nim kilka miejsc stykowych do zasilania samochodów elektrycznych. Obiekt będzie posiadał elektroniczny system wyświetlania informacji o wolnych oraz zajętych miejscach, a także kasy samoobsługowe i system monitoringu.

Jednak to nie koniec inwestycji parkingowych w gminie. W ramach tego samego wniosku o dotację znajdzie się także budowa parkingu przy ul. Piaskowej, który pozwoli zwiększyć liczbę dostępnych miejsc postojowych w rejonie przystanku WKD Piaskowa. Parking będzie oświetlony, wyłożony kostką brukową z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zabezpieczyli pieniądze na parking”

  1. mieszkaniec pisze:

    Oj bardzo sie taki parking przyda bo coraz trudniej znalesc miejsce parkingowe w centrum grodziska a w godzinach szczytu to juz graniczy z cudem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata