TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

04 2022

Zabezpiecz swój rower – oznakuj go


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: milanowek.plZabezpiecz swój rower – oznakuj go - Grodzisk News


Milanowska straż miejska zachęca do znakowania rowerów, co znacznie zwiększa szanse na odnalezienie jednośladu w przypadku kradzieży.


Wiosną coraz więcej osób korzysta z rowerów. Niestety to czas kiedy uaktywniają się również złodzieje, którzy kradną te pojazdy. Dobrym zabezpieczeniem jest znakowanie rowerów, które odstrasza potencjalnych złodziei, gdyż oznakowany rower jest dużo łatwiej zlokalizować.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Znakowanie rowerów polega na wygrawerowaniu na ramie, przednim widelcu oraz ramieniu przekładni jednośladu niepowtarzalnego kodu literowo-cyfrowego. Który trafia do policyjnej bazy danych. W rowerach o znacznej wartości materialnej na prośbę właściciela dokonuje się oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Kształt cyfr musi być taki, aby każda ich przeróbka była wyraźnie widoczna, a ich wysokość nie powinna przekraczać 7 mm. Ponadto na rowerze umieszcza się naklejkę informującą o oznakowaniu pojazdu.

Swój rower można oznakować zgłaszając się do milanowskiej straży miejskiej. Osoby chcące oznakować swój pojazd powinny wcześniej zadzwonić i umówić się ze strażnikami na znakowanie. Można to zrobić pod numerem telefonu: 22 724 80 45 lub 986. Właściciel pojazdu, w  dniu znakowania powinien posiadać przy sobie: dowód tożsamości, dowód zakupu – a  w  przypadku jego braku pisemne oświadczenie pod rygorem art. 233 k.k., że pojazd stanowi jego własność i  nie pochodzi z  przestępstwa.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.