06 11 2015

Za duży ruch na dojazdówce do tunelu?

06.11.2015, godz.: 17:15
Za duży ruch na dojazdówce do tunelu?
fot. GrodziskNews

Część mieszkańców ul. Spiskiej w Grodzisku narzeka na zbyt duży ruch pojazdów, które wybierają tę drogę, aby dojechać do tunelu na Bałtyckiej. Czy można jakoś rozwiązać tę kwestię? Zapytaliśmy o to grodziskich włodarzy.

Temat wywołała jedna z mieszkanek, która napisała do nas w dość dramatycznym tonie. – Mieszkańcy ulicy Spiskiej w Grodzisku przeżywają horror z powodu ilości przejeżdżających przez nią samochodów. Z osiedlowej spokojnej uliczki stała się główną drogą prowadzącą od Żyrardowskiej do tunelu w ul. Bałtyckiej. Nie chce nam się tu żyć – skarży się pani Małgorzata.

Co na to władze Grodziska? – Oczywiście w związku otwarciem tunelu na Bałtyckiej prowadziliśmy pomiary natężenia ruchu na okolicznych ulicach pod kątem organizacji ruchu. Jeśli chodzi o ul. Spiską, to musimy pamiętać, że jest to droga publiczna, a nie osiedlowa. O ile mogliśmy wprowadzić tam ograniczenia tonażowe, o tyle nie ma możliwości formalno-prawnych, aby ograniczyć ruch samochodów osobowych – przyznaje Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

Włodarz twierdzi, że pewną alternatywą dla kierowców korzystających z ul. Spiskiej może być ul. Garbarska. – Będziemy chcieli zachęcić kierowców zmierzających do tunelu, aby częściej korzystali z ul. Garbarskiej. Taką zachętą byłaby nowa nawierzchnia, którą zamierzamy tam położyć. Z drugiej strony logiczne jest, że samochody jadące od Żyrardowa wybierają jednak trasę do tunelu przez ul. Żytnią i Spiską – twierdzi wiceburmistrz Galiński.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Za duży ruch na dojazdówce do tunelu?”

  1. Gosia pisze:

    Jest też inne dodatkowe rozwiązanie dla ul. Spiskiej mając na uwadze oczywiście przejazd ul.Garbarską, we wcześniejszych zapowiedziach miało tam powstać rondo, żeby wprowadzić ruch jednokierunkowy od strony Żyrardowskiej, a od Bałtyckiej ze skrętem w ul.Fabryczną z wyjazdem w Żytnią no i do Żyrardowskiej

  2. kom4r0 pisze:

    i znów narzekają…. nonsens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata