30 09 2015

Z modernizacją Stawów nie ma co czekać

30.09.2015, godz.: 10:53
Z modernizacją Stawów nie ma co czekać

Trwa procedura przetargowa mająca wyłonić firmę odpowiedzialną za modernizację Stawów Walczewskiego. Mimo że coraz bliżej kalendarzowej zimy, to grodziski magistrat nie zamierza czekać ze startem robót do wiosny, lecz od razu po podpisaniu umowy z wykonawcą żwawo zabrać się do inwestycji.

Po wielu urzędniczych perturbacjach i miesiącach „papierologii” grodziski magistrat dostał w końcu zielone światło, aby ogłosić przetarg na realizację jednej z bardziej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców. Nastąpiło to w połowie września, zaś do 5 października oferenci mogą składać swoje aplikacje po tym terminie magistrat przystąpi do wyboru najkorzystniejszej oferty. Można więc szacować, że najpóźniej w pierwszej połowie listopada powinno nastąpić podpisanie umowy z wykonawcą.

Mimo że według kalendarza będzie to już pora zimowa, to grodziscy włodarze zapowiadają, że czym prędzej rozpoczną się roboty na placu budowy. – W zbiornikach jest niski stan wody, warunki pogodowe jak na razie też sprzyjają rozpoczęciu prac. Będziemy więc chcieli, aby wykonawca nie zwlekał ze startem robót przygotowawczych i ziemnych – mówi nam Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

W zakres zadania wchodzą takie elementy, jak pogłębienie czaszy istniejącego zbiornika oraz budowa drugiego o powierzchni 3,37 ha mającego powstać w górze rzeki, a także regulacja odcinków rzeki Rokicianki oraz budowa ścieżek pieszych (nawierzchnia żwirowa) o łącznej długości 800 metrów. Ponadto w ramach inwestycji zostaną przebudowane: budowla zrzutowa do zbiornika, pomost, kładka żelbetowa, rowy otwarte. Do realizacji inwestycje będzie również konieczna wycinka i karczowanie drzew i krzewów.

W ramach odrębnego przetargu na Stawach Walczewskiego powstaną tereny rekreacyjne, m.in. klub wodniacki. – Sama modernizacja Stawów powinna się zakończyć wiosną 2017 roku pod kątem tej daty będziemy także układać harmonogram prac – wyjaśnia Galiński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata