reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

24

04 2023

Z kont mieszkanek powiatu grodziskiego zniknęły pieniądze. Padły ofiarami oszustów.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZ kont mieszkanek powiatu grodziskiego zniknęły pieniądze. Padły ofiarami oszustów. - Grodzisk News


Grodziscy policjanci apelują do mieszkańców o szczególną ostrożność i rozwagę podczas transakcji w internecie, gdyż wzrosła w ostatnim czasie liczba oszustw to drogą. Dwie mieszkanki naszego regionu zamiast zyskać pieniędzy za sprzedawane przez siebie przedmioty, straciły pieniądze z konta.


Obie kradzieże zgłoszono w miniony weekend. – Mieszkanka gminy Jaktorów otrzymała link od osoby, która miała zapłacić za wystawione do sprzedaży rzeczy. Otrzymanie zapłaty wymagało zalogowania się do bankowości elektronicznej. Wprowadzone przez pokrzywdzoną dane zostały wykorzystane przez oszusta do wypłaty z konta 10 tysięcy złotych – opisuje mechanizm przestępstwa asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mieszkanka jednej z podgrodziskich miejscowości straciła prawie 9 tysięcy złotych w podobny sposób. Chciała sprzedać buty, a w celu uzyskania zapłaty weszła w link podany przez i zalogowała się do swojego banku. Wpisane informacje posłużyły przestępcy do dokonania nieautoryzowanych transakcji z jej konta.

W tej sytuacji trzeba więc do znudzenia przypominać o zasadach bezpieczeństwa w internecie. A podstawowa jest taka, iż nie wolno udostępniać nikomu danych do karty płatniczej, bankowości internetowej, ani danych osobowych. Nie wolno też klikać w linki nadsyłane nam przez nieznajomych, gdyż najczęściej są ti nakładki do złudzenia przypominające znane nam serwisy a tak naprawdę służą do wyciągnięcia od nas poufnych danych, które następnie złodziej wykorzystują do okradzenia ofiar.

– Jeśli ktoś wywiera presję i wymusza podjęcie natychmiastowej decyzji lub działań – proszę zastanowić się dwa razy, to może być próba ataku; warto upewnić się w innym kanale komunikacji (np. oficjalny numer telefonu podany w Internecie), że nadawca rzeczywiście wysłał do Państwa wiadomość – zarówno w przypadku wiadomości e-mail, jak i wiadomości SMS lub wysyłanych w komunikatorach, nazwę nadawcy można dowolnie zmodyfikować i w ten sposób podszyć się pod prawdziwą firmę; warto zweryfikować wiadomość pod kątem poprawności językowej (np. czy jest napisana poprawną polszczyzną, nie zawiera literówek lub innych błędów) – dają inne wskazówki policjanci.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Współczuje moją mamę też tak oszukali. proponuje nie korzystać z what's up moja mama straciła 700PLN
Ehh


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.