
Dobiegła końca XII edycja Grodziskich Spotkań Wielokulturowych „Sploty”. Wczoraj odbył się finałowy koncert w wykonaniu zespołu Sentido.
XII edycja Festiwalu rozpoczęła się 23 lutego i potrwała do wczoraj do 8 marca. Program został ułożony tak, aby każdy – od miłośników fotografii, przez fanów egzotycznych dla nas rytmów, po pasjonatów historii – znalazł coś dla siebie.
Wydarzenie rozpoczęło się koncertem Anny Marii Jopek oraz zespołu Kroke, a przez kolejne festiwalowe dni organizatorzy zapewniali różnorodne wydarzenia: wernisaże wystaw fotograficznych, wykłady performatywne poświęcone kulturze wschodu, koncerty oraz warsztaty rękodzieła, warsztaty bębniarskie. Podczas „Splotów” nie mogło zabraknąć spacerów tematycznych śladami dawnego Grodziska, które prowadził znawca historii miasta Łukasz Nowacki.
Wczoraj odbył się finałowy koncert w wykonaniu zespołu Sentido. Artyści zaprezentowali bardzo ciekawe aranżacje i połączenia np. muzykę perską z tradycji sufickiej, pieśni sefardyjskie i np. piosenki Agnieszki Osieckiej „Wariatka tańczy” lub „Oczy tej małej”.
Zespół Sentido wystąpił w składzie: Maria Roma Klatka (wokal), Adeb Chamoun (darbuka, riq, wokal), Arad Emamgholi (daf, bendir, wokal), Wojciech Lubertowicz (flety etniczne, bębny obręczowe), Piotr Kopietz (akordeon).
Poniżej porcja zdjęć z finałowego koncertu XII edycji „Splotów”.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Prace modernizacyjne sieci wodociągowej przebiegają bez opóźnień, a realizacja inwestycji odbywa się dokładnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Tak wynika z informacji przekazany przez grodziski zakład wodociągów i kanalizacji. To ważna wiadomość dla osób, które na co dzień mieszkają i przemieszczają się w tym rejonie miasta.
Tegoroczna wiosna niespiesznie zdaje się przynosić nam ciepłe i słoneczne dni. Postanowiliśmy jednak sprawdzić, kiedy Grodzisk zamierza rozpocząć tegoroczny sezon tężni solankowej. I już to wiemy!
Grodzisk od miesięcy konsekwentnie pracuje nad zmianą systemu żywienia w szkołach. Trzonem nowego mechanizmu przygotowywania posiłków dla dzieci są szkoły gminne działające w tychże placówkach, a gmina właśnie poinformowała o starcie kolejnej – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 1 przy ulicy Zielony Rynek oficjalnie uruchomiono nowoczesną kuchnię gminną.
Już 18 kwietnia w w sali widowiskowej grodziskiego CK Mała Orkiestra Nostalgiczna w towarzystwie świetnych wokalistów Beaty Andrzejewskiej i Jacka Makowskiego przeniesie publikę w świat prawdziwych muzycznych szlagierów „Czy te oczy mogą kłamać – ależ tak”. My już wiemy, kto zdobył podwójne zaproszenie na koncert! Szczegóły na dole artykułu. Zachęcamy również przeczytania zapowiedzi wydarzenia w formie wywiadu.
Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji nie zwalnia tempa w temacie tworzenia kolejnych zdrojów wody pitnej w miejscach publicznych. Po uruchomieniu „źródełek” w Parku Skarbków, a następnie na Stawach Walczewskiego. Teraz trzeci obiekt uruchomiono przy ul. Bałtyckiej.
Od kilku dni na torach Warszawskiej Kolei Dojazdowej trwa kolejny etap prac, który wymusił wprowadzenie ograniczeń w ruchu i komunikację zastępczą. W najbliższy weekend (18–19 kwietnia) kolejarze wprowadzą jeszcze dodatkowe ograniczenia...
Jest termin rozpoczęcia robót drogowych na głównym ciągu komunikacyjnym w Podkowie Leśnej – ulicach Brwinowskiej i Jana Pawła II. Mają one ruszyć już jutro, a kierowcy powinni się przygotować na spore utrudnienia.
W ostatnią sobotę kwietnia w Żabiej Woli odbędzie się wydarzenie, które będzie okazją do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do zdobycia praktycznej wiedzy ekologicznej – Dzień Ziemi.
14
19-02-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.