reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

30

03 2021

Wzmożone kontrole prędkości, jeden kierowca stracił prawo jazdy


Grodzisk News


Wzmożone kontrole prędkości, jeden kierowca stracił prawo jazdy - Grodzisk News


Wczoraj na terenie Warszawy i okolic policjanci prowadzili działania „Bezpieczna prędkość 2021”. Na terenie powiatu grodziskiego policjanci odnotowali blisko 30 wykroczeń, a jeden z kierowców stracił prawo jazdy.


reklama Grodzisk mazowiecki

Poniedziałkowe działania były prowadzone na wielu drogach powiatu grodziskiego. Jakie były wyniki tych kontroli? – Niestety nie wszyscy kierujący przestrzegali tak ważnego elementu bezpieczeństwa, jakim jest właściwa prędkość. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 29 wykroczeń, dotyczących nie przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Jeden z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h i stracił prawo jazdy. Policjanci ujawnili także rowerzystę, który poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwości – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Policjanci podkreślają, że osoby poruszające się po drogach publicznych z nieodpowiednią prędkością zagrażają nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza w przypadku pieszych i rowerzystów, którzy w razie wypadku są szczególnie narażeni na utratę życia i zdrowia. – Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie – podkreślają funkcjonariusze.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

tak potwierdzam. dostałem mandat na Mazowieckiej w Książenicach, w polu jadąc 72km/h zamiast 50, stwarzałem zagrożenie. oczywiście.

Adam
30-03-2021 16:55

Adam, a czym mierzyli prędkość? Ostatnio Policja wykazuje się kompletnym brakiem znajomości urządzeń pomiarowych i np. laserowym miernikiem prędkości namierzają samochody z ponad 100m (z ręki). Co jest kompletnie niezgodne z instrukcją i prawie pewne, że wyniki będą "z sufitu".
Oczywiście nie pochwalam przekraczania prędkości i sam staram się trzymać w ryzach przepisów, ale coraz częściej widzę fałszowanie wyników przez niedouczonych policjantów. Zawsze należy poprosić o wyświetlenie na urządzeniu odległości z jakiej został zrobiony pomiar (dopuszczalne granice znajdziecie w internecie - pomiary z ręki i ze statywu).

DD
30-03-2021 19:56


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.