TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

11 2022

Wzmożone kontrole policji na drogach w długi weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP PruszkówWzmożone kontrole policji na drogach w długi weekend - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej komendy informują o zwiększeniu ilości kontroli drogowych w najbliższych dniach. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, czy sposób przewożenia pasażerów.


Jak zawsze w czasie długiego weekendu kiedy wielu mieszkańców planuje wyjazdy, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Patroli należy się spodziewać zwłaszcza na głównych drogach, ale nie tylko. Funkcjonariusze zapowiadają, że nie będzie „taryfy ulgowej” dla piratów drogowych i gdy ktoś w sposób rażący naruszy przepisy i stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym, będzie musiał się liczyć z odebraniem prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci ostrzegają, że na drogach może być ślisko, a to nie tylko przez padający deszcz, ale leżące na drogach śliskie liście. To może wydłużyć drogę hamowania. Do tego szybciej zapada zmrok, co znacznie ogranicza widoczność. – Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień mogą się pogorszyć warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – od decyzji, które podejmujemy – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Szczególnie powinni uważać piesi, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu. Policjanci apelują, aby nie wychodzili na pasach tuż przed nadjeżdżający pojazd, ponieważ gorsze warunki na drogach mogą spowodować, że nie zdąży on wyhamować. Pieszy na pasach ma oczywiście pierwszeństwo, ale lepiej stosować zasadę ograniczonego zaufania, aby nie narazić się na niebezpieczną sytuację.

W związku z licznymi wyjazdami, patrole policji będą również kierowane w rejony mieszkalne, aby reagować na próby kradzieży i włamań. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu domu przed wyjazdem, zamknięciu drzwi i okien, uruchomieniu systemu alarmowego (jeżeli takowy jest zainstalowany), a także o powiadomieniu zaufanych sąsiadów o tym, że wyjeżdżamy z prośbą o zwrócenie uwagi na dom.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.