reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

10

11 2022

Wzmożone kontrole policji na drogach w długi weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP PruszkówWzmożone kontrole policji na drogach w długi weekend - Grodzisk News


Policjanci z grodziskiej komendy informują o zwiększeniu ilości kontroli drogowych w najbliższych dniach. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, czy sposób przewożenia pasażerów.


Jak zawsze w czasie długiego weekendu kiedy wielu mieszkańców planuje wyjazdy, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Patroli należy się spodziewać zwłaszcza na głównych drogach, ale nie tylko. Funkcjonariusze zapowiadają, że nie będzie „taryfy ulgowej” dla piratów drogowych i gdy ktoś w sposób rażący naruszy przepisy i stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym, będzie musiał się liczyć z odebraniem prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci ostrzegają, że na drogach może być ślisko, a to nie tylko przez padający deszcz, ale leżące na drogach śliskie liście. To może wydłużyć drogę hamowania. Do tego szybciej zapada zmrok, co znacznie ogranicza widoczność. – Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień mogą się pogorszyć warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – od decyzji, które podejmujemy – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Szczególnie powinni uważać piesi, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu. Policjanci apelują, aby nie wychodzili na pasach tuż przed nadjeżdżający pojazd, ponieważ gorsze warunki na drogach mogą spowodować, że nie zdąży on wyhamować. Pieszy na pasach ma oczywiście pierwszeństwo, ale lepiej stosować zasadę ograniczonego zaufania, aby nie narazić się na niebezpieczną sytuację.

W związku z licznymi wyjazdami, patrole policji będą również kierowane w rejony mieszkalne, aby reagować na próby kradzieży i włamań. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu domu przed wyjazdem, zamknięciu drzwi i okien, uruchomieniu systemu alarmowego (jeżeli takowy jest zainstalowany), a także o powiadomieniu zaufanych sąsiadów o tym, że wyjeżdżamy z prośbą o zwrócenie uwagi na dom.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.