06 08 2020

Wzmożone kontrole noszenia maseczek w komunikacji miejskiej i sklepach

06.08.2020, godz.: 08:23
Wzmożone kontrole noszenia maseczek w komunikacji miejskiej i sklepach
Fot. grodzisk.pl

Grodziscy strażnicy miejscy wraz z lokalnymi policjantami rozpoczęli wzmożone kontrole dotyczące zakrywania nosa i ust w środkach komunikacji miejskiej oraz placówkach handlowych.

Funkcjonariusze znów kontrolują czy klienci sklepów oraz pasażerowie autobusów czy pociągów WKD noszą maseczki. Jeżeli widzą osoby bez zakrytych nosa i ust informują o wymogach nałożonych przez rząd i starają się przekonać do używania maseczek. – Grodziska straż miejska zapowiada jednak rychły koniec pobłażania dla osób, które nie stosują się do reżimu sanitarnego. Oczekujemy, że grodziszczanie liczniej zaczną przestrzegać reżimu sanitarnego w wyznaczonych miejscach. Będziemy wspólnie z policją kontrolować autobusy komunikacji miejskiej, pociągi WKD, ale także sklepy i inne miejsca, gdzie noszenie maseczek jest wymagane. Zamierzamy pojawiać się tam systematycznie i dbać o to, żeby nasi mieszkańcy i osoby przebywające na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki przestrzegały obowiązujących zaleceń dla naszego wspólnego dobra. Bezpieczeństwo mieszkańców w tym zakresie w sytuacji odnotowywanego wzrostu zakażeń jest dla nas priorytetowe – poinformowali strażnicy.

Przypominamy, że w ostatnich dniach minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział nowe regulacje w sprawie obsługi klientów bez maseczek w sklepach. Więcej tutaj.

Fot. grodzisk.pl
💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Wzmożone kontrole noszenia maseczek w komunikacji miejskiej i sklepach”

  1. Apostel pisze:

    Proponuje policji i straży pokręcić się po godz 15 może uda im się kogoś pouczyć a nawet dać mandat na stacji WKD Radonie:D

  2. Ewe pisze:

    nie no te maseczki to już są jaja, teoretycznie mogę nosić ale nie zamierzam! przesiadłam się aktualnie do wypożyczonego panka i mogę sobie jeździć jak człowiek a nie jak zwierze…ciekawe kiedy wszystko wróci do normy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.