reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

01 2023

Wzajemne honorowanie biletów do 9 grudnia 2023 r.


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Piotr AntosWzajemne honorowanie biletów do 9 grudnia 2023 r. - Grodzisk News


Koleje Mazowieckie poinformowały, że w związku trwającą przebudową stacji Warszawa Zachodnia i związanymi z tym utrudnieniami przedłuża honorowanie biletów aż do 9 grudnia tego roku.


Koleje Mazowieckie – ŁKA

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dzięki takiemu rozwiązaniu w terminie od 1 stycznia do 9 grudnia 2023 r. w terminach kursowania pociągów kategorii ŁKA Sprinter, tj. w weekendy oraz dni świąteczne, będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA a Kolejami Mazowieckimi. Wzajemne honorowanie będzie się odbywać na odcinkach Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna. Oznacza to, że na tych odcinkach KM będzie honorować w swoich pociągach bilety ŁKA, a w pociągach ŁKA na tych odcinkach będą honorowane bilety KM.

Szczegóły oraz zasady przewozu bagaży są dostępne tutaj.

Koleje Mazowieckie – Intercity
W tym samym terminie czyli od 1 stycznia do 9 grudnia 2023 r. będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich (dalej: KM) i PKP Intercity. Honorowanie obowiązywać będzie na odcinkach: Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach) przez Warszawę Centralną, Warszawę Śródmieście lub Warszawę Gdańską – bilety na tym odcinku będą honorowane bez względu na drogę przewozu, na którą zostały wydane, a także na fragmencie Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Honorowanie obowiązywać będzie we wszystkich pociągach KM oraz w wagonach z  miejscami do siedzenia klasy 2 wszystkich pociągów Intercity. Podróżni z biletami KM będą mogli przewozić rzeczy, rowery i psy w pociągach PKP IC w ramach posiadanego biletu, a przejazd pociągami PKP IC odbywać się będzie bez rezerwacji miejsc, z wyjątkiem przejazdu osoby
z rowerem.

Warto zaznaczyć, że podróżni z biletami KM, którzy będą chcieli przewieźć rower w  pociągu PKP IC muszą pobrać w  kasie biletowej lub w pociągu PKP IC (bez opłaty pokładowej) bezpłatną rezerwację miejsca dla osoby przewożącej rower.

Szczegóły honorowania są dostępne tutaj.

Koleje Mazowieckie – WKD
Jednak nie tylko przebudowa stacji Warszawa Zachodnia powoduje utrudnienia w podróżowaniu między m.in. Grodziskiem a Warszawą. Jest nią też budowa drugiego toru na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Tutaj również wzajemne honorowanie KM – WKD przedłużono – w tym przypadku do 31 grudnia 2023 r.

W związku z powyższym w pociągach KM na ww. odcinku nadal honorowane będą wszystkie ważne bilety WKD:
1. okresowe odcinkowe, wydane na przejazdy w relacjach z/do stacji:
- Grodzisk Maz. Radońska, Grodzisk Maz. Jordanowice, Grodzisk Maz. Piaskowa, Grodzisk Maz. Okrężna (odpowiednik stacji KM – Grodzisk Mazowiecki),
- Brzózki, Kazimierówka, Polesie, Milanówek Grudów (odpowiednik stacji KM – Milanówek),
- Podkowa Leśna Zachodnia (odpowiednik stacji KM – Brwinów);
2. służbowe – ważne na całej linii WKD.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.