TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

04 2021

Wyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayWyższe mandaty za spacer z psem bez smyczy - Grodzisk News


Od 10 kwietnia wejdą w życie zaostrzone przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące grzywien m.in. za niewłaściwy spacer z psem. Wyprowadzenie czworonoga bez smyczy może kosztować nawet 500 złotych.


Przepisy głoszą, że „niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia" grozi grzywną od 50 do 250 zł, a "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" grozi grzywną w wysokości 500 zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oznacza to, iż w przypadku spaceru z psem bez smyczy możemy dostać mandat w pierwszych „widełkach”, jeśli natomiast dojdzie do sytuacji niebezpiecznej lub spacer bez smyczy i kagańca dotyczyłby psa zaliczanego do grona raz niebezpiecznych, wówczas mandat może wynieść 500 złotych.

Ponadto nie będzie już można trzymać psów na łańcuchu przy budzie, ale trzeba będzie tak zabezpieczyć posesję, by pies nie wydostał się poza ogrodzenie. W przeciwnym razie możemy dostać mandat.

💬︎   dodaj komentarz

I kto to będzie pilnował, czy psy są wyprowadzane na smyczy i kagańcu?
Czy powstanie specjalny zespół ludzi zatrudnionych przez urząd?
Wystarczy trochę pospacerować w pewne punkty miasta i zobaczyć co się dzieje. Psy dość groźne dniami i nocami biegają luzem, a właściciel, albo sobie idzie i rozmawia przez telefon, albo siedzi na ławce, albo siedzi sobie wygodnie w domu, a pies biega i atakuje ludzi. Jak się zwróci uwagę takiej osobie, że pies powinien mieć kaganiec i być prowadzony na smyczy to jest jedna odpowiedz-przecież on też gdzieś musi się wybiegać. Czy teren miasta jest wybiegiem psów? A jak chce się zadzwonić na straż miejską to niestety nie dodzwoni się tylko cud nieraz sprawia,że ktoś tam odbierze telefon.

abc
07-04-2021 16:29

wezicie się za brudy na posesjach gdzie mnoza się szczury a nie szukacie łatwych przekąsek na psach będziecie się msc to jest chore

mieszkaniec
07-04-2021 17:23

Zaraz, zaraz. Zdaje mi się, że w Grodzisku nie ma obowiązku wyprowadzania psów na smyczy! Tak jest faktycznie np. w Warszawie. Tutaj chodzi bardziej o np. środki transportu, gdzie te zasady określa przewoźnik.

Hubert
07-04-2021 17:24

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.