TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

10 2021

Wyświetlacze zachęcą kierowców do zdjęcia nogi z gazu?


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy BrwinówWyświetlacze zachęcą kierowców do zdjęcia nogi z gazu? - Grodzisk News


Brwinów, trzecie obok Milanówka i Podkowy Leśnej miasto ogród, może się cieszyć z efektów dofinansowania na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tym roku w Czubinie i Milęcinie zostały zainstalowane radarowe wyświetlacze prędkości.


reklama Grodzisk Mazowiecki

W Czubinie przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 z drogą powiatową 1509W oraz w Milęcinie przy drodze powiatowej 4108W (Brwinów – Milęcin – Błonie) zostały zamontowane radarowe wyświetlacze prędkości. Diodowe wyświetlacze typu LED sygnalizują kierowcom, z jaką prędkością poruszają się po drodze. Urządzenie dokonuje pomiaru i wyświetla prędkość jadących samochodów. W przypadku znacznego przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie sygnalizuje pulsującym czerwonym napisem „Zwolnij” i informuje o grożącym mandacie wraz z punktami karnymi. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami otrzymają komunikat „Dziękuję”. Urządzenie ma także możliwość archiwizacji danych dotyczących rejestrowanych prędkości i daje wgląd w statystyki.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zadanie pn. „Montaż radarowego wyświetlacza prędkości w Czubinie” oraz „Montaż radarowego wyświetlacza prędkości w Milęcinie” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”. Kwota dofinansowania to 10 000 zł na każde zadanie – poinformował brwinowski magistrat.

Radarowe wyświetlacze prędkości nie są nowością w gminie Brwinów. W 2020 r. dziesięć takich urządzeń stanęło przy drogach powiatowych, gdzie kierowcom często zdarzało się przekroczyć dozwoloną prędkość. W Brwinowie są one zlokalizowane przy ul. Powstańców Warszawy (w rejonie ul. Wygonowej), ul. Wilsona (w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową) oraz ul. Piłsudskiego. Z kolei w sołectwach znajdują się one przy ul. Kasztanowej w Żółwinie, ul. Książenickiej (w pobliżu ul. Małej) w Owczarni oraz przy drogach powiatowych we wsiach Moszna (przy moście nad Utratą), w Kotowicach i w rejonie Osiedla Słonecznego w Kaniach – dodał.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pewnie zostanę wyśmiana, ale uważam, że to jest świetny "nauczyciel" wolniejszej jazdy. Znaki drogowe się "opatrzyły" i nie robią, niestety, na kierowcach wrażenia. Ja też się do nich zaliczam (o zgrozo!). Oczywiście biję się w piersi i naprawdę cieszą mnie te spowalniacze. Lampka w głowie, przynajmniej mojej, się zapala.

Bezstronna
13-10-2021 18:32

Potwierdzam, sam zwalniam (czasem zdarzy się zagapić). A jeszcze jak kawałek dalej pojawia się gdzieniegdzie zielony napis "Dziękuję :)", to robi się milej na serduszku :)
W Natolinie przydałoby się coś takiego, na przejściu dla pieszych jest niebezpiecznie, często kierowcy jadą szybko i z telefonem przy uchu. Nie patrząc, że ktoś akurat wchodzi na przejście dla pieszych (potrafią nawet przyspieszać w takich przypadkach)

M
19-10-2021 15:18


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.