01 03 2017

Wystawa prac Beksińskiego od dziś w Grodzisku. Obejrzysz ją w poczekalni PKP

01.03.2017, godz.: 11:13
Wystawa prac Beksińskiego od dziś w Grodzisku.  Obejrzysz ją w poczekalni PKP
fot. GrodziskNews

To będzie wyjątkowy tydzień obcowania ze sztuką Zdzisława Beksińskiego w Grodzisku. Dlaczego wyjątkowy? Zarówno ze względu na nietuzinkową postać artysty oraz jego twórczości, jak i równie nieszablonową historię rodziny Beksińskich. Wystawę pt. „Beksiński nieznany” będzie można oglądać od 1 do 8 marca w poczekalni grodziskiego dworca PKP.

Co zatem kryje się pod tytułem owej ekspozycji. – Jest to mało znany dorobek artysty, obejmujący głównie prace fotograficzne z lat pięćdziesiątych XX w. – od fotografii malarskiej w której artysta pokazuje nam swoją wrażliwość na piękno, poprzez fotografię kreacyjną, gdzie w sposób wyraźny zauważamy jego zacięcie reżyserskie, aż po fotografię drastyczną, w której wyraźnie widzimy jego lęki – mówią organizatorzy wystawy.

W ekspozycji znajdą się też fotomontaże komputerowe, które pozwalają artyście w dojrzałym już okresie działań twórczych na kontynuację pasji fotograficznej. – Widzimy ciekawe pomysły na przetworzenie klasycznych tematów takich jak sylwetka ludzka, twarz czy pejzaż przy pomocy programów komputerowych . Naszym zdaniem najciekawsza jest jednak ta część wystawy, na której prezentowana jest grafika komputerowa. Znakomity warsztat artysty oraz ogrom pracy, jaki wkładał w każde tworzone dzieło przynoszą fantastyczny efekt przy stosunkowo prostych środkach wyrazu. Artysta porusza się bardzo oszczędnie w prezentowanych formach uzyskując zadziwiające efekty – zaznaczają organizatorzy.

Niezwykle istotną częścią twórczego życia artysty były jego absolutnie nieszablonowe relacje wewnątrz rodziny Beksińskich, dlatego wystawę uzupełnią filmy dokumentalne pochodzące ze zbiorów rodziny. Będą to: „Dr. Jimmy” dokument o Tomaszu Beksińskim (40 min); 17 chwil z życia artysty (25 min); „Inside” 22 minutowy dokument z taśm archiwalnych artysty; wywiad ze Zdzisławem Beksińskim (53 min).

Dodatkowo 2 marca w Poczekalni o godz. 18.00 odbędzie się prelekcja o Beksińskim i jego rodzinie.

Aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć wystawę Beksińskiego, na czas jej trwania Poczekalnia PKP zmienia godziny otwarcia. W dni powszednie będzie czynna od godz. 7.00 do 20.00, zaś w weekend od 12.00 do 20.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.