01 08 2020

Wystartował bon turystyczny. Jak pobrać wakacyjne 500 plus?

01.08.2020, godz.: 15:11
Wystartował bon turystyczny. Jak pobrać wakacyjne 500 plus?
fot. Pixabay

W nocy z piątku na sobotę otwarta została rejestracja wniosków o wydanie bonu turystycznego 500 plus. Szacuje się, że program będzie kosztował 3,5 mld zł.

Wcześniej, 25 lipca ZUS na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) możliwość zgłoszenia udziału w programie Polski Bon Turystyczny. Zarejestrowało się kilka tysięcy takich podmiotów, spośród których teraz Polacy będą mogli wybierać miejsce realizacji wakacyjnego dofinansowania.

1 sierpnia ZUS udostępnił rejestrację wniosków o bony. Należy to zrobić na platformie PUE i lepiej z tym nie zwlekać.

Bon przysługuje dzieciom, na które rodzice dostają świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „500 plus”. Dzieci niepełnosprawne dostaną 1000 zł. Bon przysługuje także dzieciom, których rodzice dostają świadczenie rodzinne za granicą i dlatego nie pobierają 500 plus.

Wakacyjne wsparcie jest wolne od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Uprawnionych do niego jest łącznie 6,5 mln dzieci. Można nim będzie opłacać m.in. usługi hotelarskie i imprezy turystyczne.

Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Wystarczy aktywować bon na PUE ZUS (KLIK) (w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]). Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne mogą skorzystać także z dodatkowego świadczenia w formie bonu. Powinny najpierw aktywować bon a następnie złożyć na PUE ZUS „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu turystycznego”(DBT) i dołączyć do niego skan lub zdjęcie orzeczenia dla dziecka o niepełnosprawności lub niezdolności do pracy.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.