23

05 2022

Wysoka porażka na pożegnanie II ligi

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki wynikiem 0:4 żegnają się z rozgrywkami eWinner 2.Ligi. Przegrali na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Ostatni mecz tego sezonu nie decydował już o niczym w przypadku grodziskiej Pogoni, natomiast drużyna z Suwałk walczyła o jak najwyższą lokatę i ostatecznie zajęła 4. miejsce w lidze.

Mecz praktycznie od początku należał do drużyny gospodarzy. W pierwszych minutach po nieczystym strzale Kosei’a Iwao piłka trafiła do Mariusza Rybickiego, a ten trafił w słupek bramki (tym razem strzeżonej przez Eryka Mirusa, który bronił pierwsze 45 minut). W 25. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Lewandowskiego, który wykorzystał okazję. W 37. minucie było już 2:0. Lewandowski tym razem podawał, a bramkę zdobył Kacper Michalski.

Po przerwie do bramki Pogoni wszedł Artur Haluch i dość szybko został sprawdzony przez gospodarzy, ale nie dał się pokonać. Etatowemu golkiperowi Pogoni długo udawało się zachować czyste konto, ale w końcówce spotkania sfaulował w polu karnym Michalskiego i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Japończyk Iwao. Minutę później Azjata ustalił wynik na 4:0.

Ostatecznie z dorobkiem 31. punktów Pogoń zajęła 16. miejsce i spadła do III ligi. Dziękujemy za walkę masę emocji w tym sezonie i życzymy szybkiego powrotu na szczebel centralny.

Wigry Suwałki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 (2:0)
Bramki: Lewandowski 25’, Michalski 37’, Iwao 90’ (k), Iwao 90’

Wigry: Zoch – Michalski, Lewandowski, Ozga, Rudinilson, Prętnik, Babiarz (59’ Bogusławski), Łabojko (45’ Caetano), Rybicki (76’ Gojko), Iwao, Lewandowski (45’ Sowiński)

Pogoń: Mirus (Haluch 46’) – Apolinarski, Łoś, Gładysz, Sławek, Jaroń, Owczarek, Wrzesiński, Bortniczuk (Łukaszczyk 67’), Pawłowski, Jean Franco