reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie!

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plWyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News


Gmina Brwinów alarmuje, że niektórzy mieszkańcy traktują miejskie kosze na odpady jak miejsce wyrzucania prywatnych odpadów komunalnych. Urzędnicy podkreślają, że to wykroczenie, za które grozi grzywna.


Na terenie gminy Brwinów znajduje się około 330 ulicznych koszy na śmieci. Są one opróżniane często, bo sześć razy w tygodniu. Jednak i to czasem nie wystarcza, bowiem nie wszyscy mieszkańcy korzystają z nich jak należy.

Do tych pojemników można wrzucać odpady, które powstają podczas korzystania z przestrzeni publicznej jak m.in. butelki po napojach, chusteczki higieniczne, woreczki foliowe po posiłku, czy bilety autobusowe. Jednak zdarza się, że kosze są przeładowane zupełnie innymi odpadami – wrzucane są worki pełne śmieci, które wyglądają jak zwykłe worki z odpadami bytowymi odbieranymi z zamieszkałych nieruchomości.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Otoczenie kosza wygląda czasami jak dzikie wysypisko śmieci, chociaż opróżnianie koszy odbywa się od poniedziałku do soboty w godzinach nocnych. Zdarza się, że podrzucane odpady znów pojawiają się w koszu i wokół kosza. Są to np. odpady poremontowe, meble, dodatkowe worki ze śmieciami. Niektórzy mieszkańcy traktują kosze uliczne jako miejsce regularnego pozbywania się odpadów komunalnych ze swoich domów lub działalności gospodarczej. Być może nie wiedzą, że popełniają wykroczenie, za które na podstawie art. 145 kodeksu wykroczeń grozi kara: „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych” - podkreślają urzędnicy z brwinowskiego magistratu.

Urzędnicy dodają, że porozrzucane odpady wokół śmietników to nie tylko psucie estetyki gminy, ale także większe wydatki z gminnego budżetu na ich utylizację. Straż miejska stara się patrolować okolice, ale nie może być wszędzie i upilnować 330 śmietników nie sposób. Dlatego też urzędnicy proszą o obywatelską reakcję, gdy widzimy proceder wyrzucania odpadów komunalnych do przydrożnych śmietników. Jeżeli takowa jest niemożliwa, proceder można zgłosić do straży miejskiej w Brwinowie dzwoniąc pod numer 22 738 63 94.

Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News
Wyrzucasz odpady do miejskiego kosza? Popełniasz wykroczenie! - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Nie ma tragedii, czekam na opiny od tirów i traktorów przy koszach ulicznych, a tutaj ładnie popakowane i poukładane, no i lepiej jak by miało w lesie wylądować

Dwa tysiące pińć dziesiąt groszy
18-02-2026 19:57



AKTUALNOŚCI

Rozbudowa drogi powiatowej w Żabiej Woli za ponad 20 milionów? Duże firmy w grze o inwestycję

Powiatowy zarząd dróg w Grodzisku szykuje się do realizacji i dużej inwestycji drogowej, w skali całego regionu. Mowa o kompleksowej rozbudowie drogi 1520W w Żabiej Woli wraz z budową ronda i nie tylko. Przedsięwzięcie, dzięki któremu dojazd do trasy S8 stanie się łatwiejszy kosztował będzie przeszło 20 milionów złotych!

Uwaga na gwałtowne burze w powiecie. IMGW ogłosił alert

Na dzisiejsze popołudnie synoptycy zapowiadają burze w całym powiecie grodziskim, a także w dużej części kraju. Miejscami zjawiska mogą przebiegać gwałtownie, stąd alert pierwszego stopnia.

Karambol sześciu aut na A2. 16-latek w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności poważne wypadku na autostradzie A2 w sąsiednim powiecie żyrardowskim. W niedzielne popołudnie (10 maja) doszło tam do karambolu sześciu aut. W wypadku obrażeń doznali i zostali zabrani do szpitali kierowca forda oraz szesnastoletni pasażer samochodu.

Od wtorku utrudnienia na drogach w Podkowie

Od 12 maja kierowcy przejeżdżający ulicami Podkowy Leśnej muszą przygotować się na utrudnienia. Miasto rozpoczyna bowiem prace mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo na drogach gminnych. W ramach trzeciego etapu tego przedsięwzięcia drogowcy zamontują progi zwalniające na kolejnych trasach.A

Grodziski Dzień Dziecka i moc pomagania na Motosercu w Parku Skarbków!

Grodziski Dzień Dziecka to impreza wyjątkowa, bo bardzo lubiana i licznie odwiedzana przez mieszkańców. W tym roku dodatkowej wyjątkowości przyda jej fakt, że połączona będzie z bardzo ważną charytatywną akcją „Motoserce”.

Majowy rajd rowerowy w Milanówku. Czas przygotować dwa kółka na kręcenie w całym sezonie

Mieszkańcy Milanówka i okolicznych miejscowości mają kolejną okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 24 maja odbędzie się coroczny rajd rowerowy, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń.

Przed nami wyjątkowy weekend w Grodzisku Mazowieckim

15–17 maja parking przy Parku im. hr. Skarbków zamieni się w prawdziwe kulinarne centrum miasta. Do Grodziska Mazowieckiego ponownie zjadą food trucki z kuchniami z różnych stron świata, tworząc wydarzenie pełne smaków, muzyki i dobrej atmosfery.

Przyszłe kadry CPK będą szkolone m.in. w powiecie grodziskim

Pięć powiatów wokół mającego powstać portu lotniczego podpisało deklarację ze spółką Centralny Port Komunikacyjny o współpracy w zakresie edukacji. Współpraca ma wesprzeć m.in. pozyskiwanie przyszłych kadr lotniska i inwestycji towarzyszących.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.