02 03 2020

Wypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku

02.03.2020, godz.: 07:31
Wypełnij PIT elektronicznie, szybciej otrzymasz zwrot podatku
fot. grodzisknews.pl

Podatnicy od połowy lutego mogą składać deklaracje za 2019 rok. Ministerstwo Finansów zachęca do zrobienia tego za pośrednictwem platformy Twój e-PIT. Będzie szybciej. sprawniej i bez stresu związanego z odkładaniem na ostatni dzień.

Jak pokazują urzędnicze statystyki całkiem spora grupa podatników, czeka z rocznym rozliczeniem podatkowym na ostatnią chwilę. Urzędy skarbowe przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Aby tego uniknąć i usprawnić cały system można złożyć deklarację internetowo – w portalu podatkowym Ministerstwa Finansów otwarto w połowie lutego platformę Twój e-PIT. Można na niej szybko i sprawnie złożyć deklarację.

Zawierać ona już będzie nasze dane, które ewentualnie należy skorygować lub uzupełnić. Deklaracja złożona tą drogą zdaje się najwygodniejsza. W formularzu e-deklaracji należy tylko podać kwotę dochodu za poprzedni rok. Wszystkie informacje na temat elektronicznego składania deklaracji można znaleźć TUTAJ.

Ten sposób garantuje również znacznie szybsze, aniżeli w przypadku tadycyjnego złożenia deklaracji, otrzymanie nadpłaty podatku.

Jeśli złożymy PIT elektronicznie od 17 lutego do 30 kwietnia, pieniądze otrzymamy w ciągu 45 dni od złożenia. Z kolei jeśli złożymy PIT w formie drukowanej, pieniądze otrzymamy w ciągu trzech miesięcy od złożenia – przypadku automatycznej akceptacji PIT-u przez system Twój e-PIT, pieniądze otrzymamy do 31 lipca (datą rozliczenia będzie ostatni dzień, czyli 30 kwietnia)

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.